PŚ w Niżnym Tagile – konkurs dla Geigera, Stoch piąty

Pierwszy konkurs w sezonie zakończony! Zwycięzcą został Karl Geiger, tuż za nim zaś uplasowali się.Ryoyu Kobayashi i Halvor Egner Granerud. Niestety, zdecydowanie nie była to udana inauguracja sezonu dla Polaków. Najlepszy wynik osiągnął Kamil Stoch, kończąc zawody na 5. pozycji. Dawid Kubacki był dopiero 13. Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała nie awansowali do drugiej serii.

Tuż przed pierwszą serią dowiedzieliśmy o zakażeniu koronawirusem Klemensa Murańki. Reprezentant Polski uzyskał pozytywny test. Zawodnik ten niestety nie przeszedł wczorajszych kwalifikacji. Reszta Polaków została dopuszczona do startu ze względu na negatywne wyniki. Nie dopuszczony do startu został Danił Sandreev, przedstawiciel gospodarzy. Po pierwszej serii Stoch był 20., jednak w drugiej serii udało mu się awansować aż o 15 pozycji.

Dawid Kubacki, który prezentował się doskonale w pierwszej serii, niestety nie utrzymał swojego miejsca w dziesiątce. Szczęścia nie miał też wyżej wspomniany Granerud. Na półmetku Norweg wyprzedzał wszystkich zawodników, jednak ostatecznie przegrał z Geigerem i Kobayashim.

Konkurs został rozegrany z 5. belki startowej

Pełne wyniki zobaczycie tutaj: https://medias2.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3900/2022JP3900RL.pdf

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s