PŚ w Niżnym Tagile – treningi dla Lindvika i Krafta

Za nami pierwsze treningi z cyklu Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. Zwycięzcą pierwszego treningu został Marius Lindvik, który uzyskał odległość 132 metrów. Tuż za nim uplasowali się Halvor Egner Granerud i Daniel Andre Tande. Kamil Stoch, najlepszy z Polaków zajął 4. miejsce. W drugim treningu na prowadzenie wyszedł Stefan Kraft, z wynikiem 132,5 metra, a po piętach deptali mu Cene Prevc i Naoki Nakamura.

Pierwszy trening został rozegrany w dość loteryjnych warunkach. Zawodnicy skakali z belki 4, 5, 6 i 10. Troje norweskich skoczków zdeklasowało konkurencję. Granerud osiągnął odległość 128 metrów, Tande zaś wylądował na 132 metrze. Kamil Stoch uzyskał 125 metrów i jako jedyny z biało-czerwonych uplasował się w pierwszej dziesiątce. Piotr Żyła był dopiero osiemnasty, a Klemens Murańka 28. Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Andrzej Stękała osiągnęli następujące miejsca: 36., 43., 46. i 53. Reprezentanci gospodarzy razem opuścili pierwszy trening, pojawili się dopiero na drugim.

Drugi trening rozegrany został z 4. i 5. belki. Tym razem to Stefan Kraft nie miał sobie równych, skacząc na odległość 132,5 metra, na drugiej pozycji uplasował się Cene Prevc (126 metrów), trzeci był Naoki Nakamura (125 metrów). I tym razem najlepszym reprezentantem Polski okazał się Kamil Stoch, który zajął 9. lokatę. Drugi z biało-czerwonych, Dawid Kubacki, uzyskał 15. rezultat, a Jakub Wolny 21. miejsce. Klemens Murańka wylądował na 36. pozycji, Piotr Żyła na 41., a Andrzej Stękała na 52.

Początek kwalifikacji o godzinie 16:30.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s