Nieoczekiwana zmiana w składzie Słowenii, Prevc ojcem po raz drugi

Zaledwie 4 dni przed rozpoczęciem sezonu doszło do nieoczekiwanej rotacji w składzie reprezentacji Słowenii. Na zawody do Rosji polecieć miała najlepsza szóstka zawodników, czyli Peter Prevc, Anze Lanisek, Cene Prevc, Timi Zajc, Tilen Bartol oraz Lovro Kos. Jednak dziś okazało się, iż jeden z najlepszych skoczków dekady, Peter Prevc wypadł ze składu.

Tym razem jednak nie stało się to w wyniku kontrowersyjnych okoliczności lub kontuzji. Powód jest bardzo radosny. Słoweński dominator sezonu 2015/2016 doczekał się wraz z żoną Miną, drugiego dziecka, syna. Skoczek pochwalił się tym wydarzeniem na swoim instagramie, informując również, iż nie zobaczymy go w ten weekend na skoczni w Niżnym Tagile. Według najnowszych informacji, Słoweniec dołączy do swych kolegów tydzień później, w Finlandii.

Zamiast Petera, szansę na zaprezentowanie się na skoczni otrzymał jego najmłodszy brat, Domen Prevc, który po dosyć trudnym lecie miał trenować i zaczekać na wzrost formy. Ze względu na zakażenie koronawirusem Zigi Jelara, który chorobę przechodzi w szpitalu, Domen okazał się jedynym skoczkiem, który mógł „wskoczyć” na miejsce swojego brata.

Cała redakcja życzy Peterowi, jego żonie, synom oraz całej rodzinie dużo zdrowia, miłości i radości w nadchodzącym czasie!

Źródło: instagram.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s