Aktywne Skocznie Świata – Dąbrowa Tarnowska

Chociaż nie mówi się o nich dużo, to amatorskich skoczni narciarskich, budowanych przez największych fanów tej dyscypliny, jest naprawdę dużo w Polsce. Zapraszamy na post z naszej nowej serii „Aktywne skocznie świata”, w którym przyjrzymy się krótkiej historii skoczni w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dąbrowa Tarnowska to niewielkie miasto położone w województwie małopolskim. To właśnie tam, w jednym z lasów znajdujących się na obrzeżu miasta, grupa fanów z Dąbrowy Tarnowskiej postanowiła wybudować niewielką, naturalną skocznię narciarską. Niestety, nie zachowało się zbyt wiele informacji o małopolskim obiekcie. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, gdyż punkt konstrukcyjny obiektu wynosił zaledwie 5 metrów, praca nad budową skoczni trwała prawie całe wakacje. Malutka skocznia została wybudowana w 2003 roku, a jej rekord wynosi 7.3 m, ustanowione przez jednego z lokalnych fanów.

Pomimo tego, jakie zdjęcia skoczni można obecnie znaleźć w Internecie, zachowały się materiały, w których widać, że jeszcze kilka lat temu zapaleni fani dyscypliny, którzy chcieli poczuć się niczym nasi najlepsi zawodnicy, oddawali swoje skoki na samodzielnie robionej skoczni.

fot.: skisprungschanzen.com

Źródło: informacja własna, skisprungschanzen.com, skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s