Podsumowanie miesiąca – październik

Zapraszamy na przypomnienie najważniejszych sportowych wydarzeń października.

Na początku października odbyły się ostatnie zawody Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal. Najlepiej spisał się tam Ryoyu Kobayashi, który znokautował rywali skacząc 138 i 140 metrów. Japończyk pokonał drugiego Halvora Egnera Graneruda oraz trzeciego Johanna Andre Forfanga. Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki, który zajął 2. lokatę w całym cyklu.

Prócz ostatnich zawodów Letniego Grand Prix, w październiku w kolejnych krajach odbyły się Letnie Mistrzostwa. Po zaciekłej rywalizacji w Słowenii złote medale powędrowały do Niki Kriznar oraz Anze Laniska. Tytuły Mistrzów Austrii wywalczyli Daniela Iraschko-Stolz oraz Daniel Huber. Z kolei w Szwajcarii najlepsi okazali się Emely Torazza i Gregor Deschwanden, a w Finlandii – Jenny Rautionaho i Eetu Nousiainen. Letnie Mistrzostwa Kraju odbyły się również we Włoszech, Japonii, Niemczech i Norwegii. Tam kolejno medale wywalczyli: Lara Malsiner i Francesco Cecon, Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi, Katharina Althaus i Karl Geiger, a także Silje Opseth i Oscar Westerheim.

Rywalizacja o tytuł Mistrza miała rownież miejsce w Polsce na Średniej Krokwi w Zakopanem. Tam indywidualnie najlepiej spisali się Kamila Karpiel oraz Piotr Żyła. W konkursie drużynowym najlepszy okazał się zespół reprezentujący Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, w którego składzie wystąpili: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła.

Rownież w październiku smutną informacją podzieliła się z fanami Maren Lundby. Utytułowana zawodniczka z Norwegii ogłosiła, że nie wystąpi podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Powodem takiej decyzji miały być problemy z wagą skoczkini.

Oprócz tego okazało się, że czeska zawodniczka Stepanka Ptackova, która niedawno poddała się operacji kolana, ponownie musi udać się na przymusową przerwę od skoków. Tym razem powodem niedyspozycji są uszkodzone kręgi.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s