Joanna Szwab zapowiada koniec kariery

fot.: Anna Karczewska / PZN

„Ostatnia zima przed mną” – napisała Asia Szwab na swoim instagramie. 24-letnia zawodniczka poinformowała dziś swoich kibiców, że nadchodzący sezon olimpijski będzie ostatnim w jej karierze.

„Ostatnia zimaaa przede mną. Mam nadzieje, że pozwolę sobie tą długa historie zapamiętać pozytywnie. Dziękuje leanpassion i leanovatica (sponsorzy) mimo tego, że więcej jest tych złych momentów niż dobrych, nadal jesteście ze mną. Rollercoaster, jedziemy dalej” – tak podsumowała swoją karierę Asia Szwab. 24-latka jest jedną z prekursorek kobiecych skoków w Polsce. To ona, wraz z Magdą Pałasz, przyczyniła się do tego, że dzisiaj w Polsce istnieje profesjonalna kadra kobiet w skokach narciarskich.

W Pucharze Świata Asia zadebiutowała w 2013 roku, jednak do tej pory nie udało jej się jeszcze zapunktować w zawodach najwyższej ligi. Najbliżej tego wyczynu była 25 stycznia 2020 w rumuńskim Rasnovie, gdzie była 31. Jej kariera była pełna wzlotów i upadków. Do największych sukcesów z pewnością można zaliczyć 1. miejsce w letnich Mistrzostwach Polski 2020, oraz dwa podia Pucharu Kontynentalnego.

Dziękujemy więc Asi za długą karierę i zapoczątkowanie skoków narciarskich kobiet w Polsce oraz życzymy jak najwięcej sukcesów w ostatnim już sezonie.

źródło: instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s