Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi mistrzami Japonii na dużej skoczni!

Po zmaganiach na Miyanomori, Japończycy poszli walczyć o tytuły mistrzów kraju na Okurayamie. Faworyci ponownie nie zawiedli, Po złote krążki i tytuły mistrzów Japonii ponownie sięgnęli Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi.

Po raz pierwszy w historii do programu Mistrzostw Japonii pań zostały dołączone zmagania na dużej skoczni. W poprzednich latach panie o tytuł najlepszej zawodniczki w kraju mogły walczyć wyłącznie na normalnej skoczni. Teraz organizatorzy postanowili połączyć Mistrzostwa Kraju wraz z Pucharem NHK. W tych zmaganiach o tytuł najlepszej skoczkini w kraju wzięło udział 29 skoczkiń. Po długiej walce po pierwszy, historyczny złoty krążek sięgnęła Sara Takanashi, która wywalczyła tytuł mistrzyni kraju po raz szósty z rzędu. Skoki na 115 m i 129.5 m pozwoliły Japonce cieszyć się z drugiego tej jesieni krajowego złota. Na drugim miejscu podium stanęła Yuki Ito, która skacząc z tych samych belek co Takanashi (14 i 17), oddała skoki na 126 m i 116 m. Miejsce na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie zajęła Yuka Kobayashi. Członkini klubu Chintai Ski poszybowała na 119 m i 117.5 m i w rezultacie mogła cieszyć się z brązowego medalu.

Czołową szóstkę zawodów uzupełniły Yuka Seto (102 m/123 m), Kaori Iwabuchi (110 m/112 m) oraz Haruka Iwasa (111.5 m/92.5 m). Warto odnotować, że druga zawodniczka mistrzostw Japonii na normalnej skoczni, Nozomi Maruyama, w pierwszej serii oddała skok na 129.5 m. Niestety, próba ta zakończyła się upadkiem, a Japonka nie pojawiła się na starcie drugiej serii. Na razie nic nie wiadomo w sprawie stanu zdrowia Maruyamy oraz tego, czy pojawi się na inauguracji Pucharu Świata.

W znacznie liczniejszej stawce panów (w zawodach wzięło udział 50 skoczków), równych sobie ponownie nie miał Ryoyu Kobayashi. 24-latek, który w sobotę opuścił serie treningowe z powodu bólu pleców, w niedzielę zdeklasował rywali. Skoki na 141.5 m i 135 m pozwoliły zdobywcy Kryształowej Kuli sięgnąć po pewne zwycięstwo na Okurayamie. Drugie miejsce i tytuł wice-mistrza wywalczył Yukiya Sato. Japończyk oddał skoki na 142 m i 136 m, jednak niższe noty za styl w pierwszej serii oraz wyższa belka od Kobayashiego sprawiły, że 26-latek musiał zadowolić się srebrnym medalem. Na trzecim miejscu ponownie stanął Junshiro Kobayashi, który oddał skoki na 125 m i 128 m.

Czołową szóstkę uzupełnili Ren Nikaido (134.5 m/132 m), Keiichi Sato (120 m/129 m) oraz Naoki Nakamura (119.5 m/127.5 m). Noriaki Kasai, który pomimo swojego wieku zapowiedział walkę o wylot na Igrzyska Olmpijskie w Chinach, zakończył zmagania na 22. miejscu.

Pod koniec października Japończycy zmierzą się jeszcze w Pucharze UHB. Będzie to dla nich ostatnia próba przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata.

Pełne wyniki zmagań pań i panów możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna, age.ne.jp

Jedna myśl w temacie “Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi mistrzami Japonii na dużej skoczni!