Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi mistrzami Japonii!

W piątek rano Japończycy wyłonili nowych mistrzów kraju na normalnej skoczni. Faworyci do zwycięstwa nie zawiedli – po złote krążki sięgnęli Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi.

Ze względu na dość silne podmuchy wiatru, które momentami dochodziły do nawet 2 m/s pod narty, w pierwszej serii panie oddawały dużo dalekich skoków. Po pierwszej serii krajowych zmagań na prowadzenie wyszła Yuki Ito, która przy wietrze ponad 2 m/s oddała skok na 99 m. Niestety, 83 metrowy skok w drugiej serii sprawił, że Japonka ostatecznie musiała się zadowolić brązowym krążkiem. Z piątego z rzędu tytułu mistrzyni Japonii mogła zaś ucieszyć się Sara Takanashi, która w obu seriach oddała skok na 90.5 m. Na drugim miejscu, między Takanashi a Ito, zmagania zakończyła Nozomi Maruyama, której zabrakło zaledwie 0.3 punktu do zwycięstwa.

Tuż za podium rywalizację zakończyła Yuka Seto (89 m/82.5 m), na piątym miejscu finiszowała Haruka Iwasa (98 m/81.5 m), zaś szósta była Yuka Kobayashi (91 m/82.5 m).

Zawody panów rozgrywane były w mniej sprzyjających warunkach niż pań. Mimo to, wielu zawodników w pierwszej serii mistrzostw kraju pokazało dalekie skoki za punkt konstrukcyjny obiektu. Po swoje pierwsze złoto na normalnej skoczni oraz tytuł mistrza kraju sięgnął Ryoyu Kobayashi. Zdobywca Kryształowej Kuli po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, jednak w serii finałowej oddał skok na 97 m, dzięki czemu wyprzedził drugiego Keiichiego Sato (94 m/89 m) o 19.1 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął najstarszy z rodzeństwa Kobayashi, Junshiro (93 m/88.5 m).

Na czwartym miejscu, z niedużą stratą do podium uplasował się Ren Nikaido (96 m/87 m), piąty był Daiki Ito (98 m/86.5 m), zaś szósty Hiroaki Watanabe (93.5 m/86.5 m). Będący w bardzo dobrej formie latem Yukiya Sato zajął ósme miejsce (86 m/88.5 m).

Na niedzielę zaplanowano zawody mężczyzn na Okurayamie.

Pełne wyniki mistrzostw Japonii pań i panów znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna, age.ne.jp

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s