Nousiainen i Rautionaho z tytułem mistrzowskim w Finlandii!

W Lahti odbyły się konkursy rangi letnich mistrzostw kraju, gdzie swoje siły zmierzyli panowie oraz panie. Eetu Nousiainen i Jenny Rautionaho sięgneli po złote medale, uzyskując tytuł mistrza i mistrzyni Finlandii.

Rywalizacja przeprowadzona była na dwóch skoczniach – HS130 oraz HS100. Eetu Nousiainen swoją mocną pozycję podkreślił już po pierwszej serii – Fin pofrunął aż 126 metrów, prowadząc o 4 punkty nad drugim Niko Kytosaho (123.5 m). W drugiej serii lider wylądował bliżej, na 116 metrze, jednakże przewaga punktowa jaką uzyskał we wcześniejszej serii wystarczyła, aby wygrać cały konkurs i zostać letnim mistrzem kraju, mimo gorszej odległości w rundzie finałowej. Za nim uplasował się Jarkko Maatta (121 m) i Arttu Pohjola (120 m). Niko Kytosaho spadł natomiast na piąte miejsce (106 m).

W zaciętej rywalizacji pań najlepsza okazała się Jenny Rautionaho, która została letnią mistrzynią kraju, skacząc 82.5 metra w pierwszej serii, a w drugiej serii o 3 metry dalej. Finka toczyła równą walkę ze swoją koleżanką Julią Kykkanen, jednakże finalnie Rautionaho wygrała z nią o półtora punktu. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Susanna Forsstrom (82.5 m i 84.5 m), zabierając do domu brązowy medal mistrzostw kraju. Ponadto w konkursach juniorów królowali Vilho Palosaari oraz Julia Aikia.

Pełne wyniki z konkursu panów znajdziecie tutaj.

Pełne wyniki z konkursu pań znajdziecie tutaj.

Pełne wyniki z konkursu juniorów znajdziecie tutaj, a z konkursu juniorek tutaj.

Źródło: informacja własna/kilipa.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s