Daniela Iraschko-Stolz i Daniel Huber nowymi mistrzami Austrii!

fot.: sport.interia.pl

Za nami pierwszy z dwóch konkursów w ramach Mistrzostw Austrii. Na Brunnentalschanzen najlepsi okazali się Daniela Iraschko-Stolz oraz Daniel Huber.

Pomimo faktu, że rozmiary Brunnentalschanzen wskazują na to, że obiekt powinno się zaliczać do skoczni dużych, Austriacy postanowili, że to właśnie tam wyłonią mistrza kraju na skoczni normalnej. W zawodach pań wzięło udział zaledwie 7 skoczkiń. Na starcie zabrakło czterech silnych nazwisk – Sara Marita Kramer, Chiara Kreuzer, Lisa Eder oraz Jacqueline Seifriedsberger ze względów zdrowotnych musiały odpuścić start w Mistrzostwach Kraju. Z powodu nieobecności swoich kadrowych przyjaciółek, po swój 15. krajowy złoty krążek sięgnęła Daniela Iraschko-Stolz (104.5 m/ 106 m). 37-letnia zawodniczka o ponad 30 punktów wyprzedziła plasującą się na drugim miejscu Evę Pinkelnig (98.5 m/ 100 m). Na trzecim miejscu, ze stratą ponad 66 punktów do zwyciężczyni, stanęła Sophie Sorschag (87 m/ 92.5 m). Pomimo pewnej wygranej nad swoimi przyjaciółkami, Daniela Iraschko-Stolz zapowiedziała, że nie pojedzie do Innsbrucka, aby wziąć udział w zawodach rozgrywanych na dużej skoczni. Austriaczka swoją nieobecność argumentuje brakiem odpowiedniej formy, która pozwoliłaby jej skakać na dużych obiektach.

W zawodach panów wzięło udział 48 zawodników. Wpisani na listę startową Jakob Sauerwein, Jakob Perhab, Markus Müller oraz Mika Schwann nie pojawili się na starcie. W krajowym czempionacie nie startowali również Michael Hayböck, który niedawno przeszedł operację pleców, oraz Philipp Aschenwald. W Stams, po swój drugi tytuł mistrza kraju (pierwszy zdobył w 2018 roku) sięgnął Daniel Huber (112.5 m/ 112.5 m). Na drugim miejscu ze stratą 4.6 punktów stanął Jan Hörl (107.5 m/ 111.5 m), zaś na najniższym stopniu podium stanął Markus Schiffner (110.5 m/ 112 m). Aktualny mistrz świata na skoczni dużej, Stefan Kraft, uplasował się zaraz za podium. Austriak w drugiej serii oddał najdalszy skok konkursowy (116 m), dzięki czemu przesunął się o cztery pozycje względem pierwszej serii. Odpowiednio w pierwszej i drugiej serii zdyskwalifikowani zostali Stefan Rainer (108.5 m – 44. miejsce) i Ulrich Wohlgennant (107.5 m – 43. miejsce).

Kliknij tutaj aby zobaczyć pełne wyniki Mistrzostw Austrii.

Źródło: informacja własna, oesv.at

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s