Poważne problemy finansowe norweskich skoczków

fot. Hopplandslaget

Główny sponsor norweskiej kadry wycofuje się z finansowania drużyny! Powodem toczący się wewnątrz sztabu konflikt.

Firma LO to głowny sponsor norweskich skoczków – do niedawna. Firma wycofała się z tej roli w związku z konfliktem Clasa Brede Brathena w władzami NSF.

Brathen to dyrektor do spraw skoków w norweskim sztabie, który ma zostać usunięty ze stanowiska. Taka decyzja zapadła jednak bez konsultacji z trenerem i zawodnikami. Wywołało to sprzeciw i oburzenie Alexandra Stöckla i skoczków. Najważniejsi członkowie federacji zarzucili Brathenowi niekompetentne zachowanie i postanowili się go pozbyć, chociaż jeszcze jakiś czas temu jego obecność na stanowisku była bardzo mocno ugruntowana. Więcej szczegółów na temat konfliktu znajdziecie tutaj:

Na tym nie koniec problemów w norweskich szeregach. Sprawa zaogniła się do tego stopnia, że decyzję w sprawie sporu ma podjąć sąd, a konflikt zaczął pociągać za sobą kolejne konsekwencje, w tym finansowe, związane z utratą wieloletnich, głównych sponsorów skoków w Norwegii. Firmy finansujące tę dyscyplinę stanęły po stronie dyrektora, któremu postawiono, zdaniem trenera, skoczków i najwyraźniej także sponsorów niesłuszne zarzuty, by zepchnąć go ze stanowiska. Pieniądze od LO (ok. 4,5 mln złotych na rok) zostały wstrzymane, a kolejne duże firmy mające udział w finansowaniu skoczków też chcą podjąć podobne kroki i zawiesić wypłaty.

” To tak poważna sprawa, że ​​postanawiamy wstrzymać środki do odwołania. Nas też to martwi. Mamy wielkie serce do skoków narciarskich i nie chcemy zrujnować życia skoczkom w drodze do sezonu olimpijskiego. Jesteśmy zmobilizowani, aby znaleźć rozwiązania dotyczące tego, co dalej z funduszami dla skoczków, chcemy, aby mogli ukończyć sezon” – powiedział Tomasgard – sekretarz firmy LO.

Kryzys wewnętrzny wpływa negatywnie na cały sztab, który teraz powinien skupić się głownie na przygotowaniach do IO. Tymczasem problemy, także te finansowe, stają na drodze w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu.

źródło: tv2.no

Jedna myśl w temacie “Poważne problemy finansowe norweskich skoczków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s