LGP Pań Klingenthal – Nika Kriznar najlepsza w kwalifikacjach, obie Polki w konkursie

Właśnie zakończyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu LGP w Klingenthal. Bezkonkurencyjna okazała się zdobywczyni Kryształowej Kuli Nika Kriznar ze skokiem na 128,5 m. Za nią uplasowały się Marita Kramer i Ursa Bogataj. Obie Polki awansowały do konkursu.

Już jutro odbędzie się finał tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Na starcie kwalifikacji do niego stanęło 61 zawodniczek, w tym dwie Polki – Kinga Rajda oraz Nicole Konderla. Obie zdołały zakwalifikować się do jutrzejszej rywalizacji – Kinga ze skokiem na 115 m uplasowała się na 18. pozycji, a Nicole z odległością 111 m zajęła 24. lokatę.

Całe kwalifikacje zostały rozegrane z 24. i 25. belki startowej. Najlepsza okazała się Słowenka – Nika Kriznar (128,5m), zaraz za nią znalazła się triumfatorka treningów Marita Kramer (124 m), zaś na 3. miejscu uplasowała się prowadząca w całym cyklu Ursa Bogataj (123,5 m). Miłym zaskoczeniem okazały się występy Chinek – Bing Dong (112,5 m) i Qingyue Peng (115 m) – gdyż obie zakwalifikowały się do sobotniego konkursu. Warto też zwrócić uwagę na młodziutką Nikę Prevc, która debiutowała w skokach najwyższej rangi. Choć wspaniale poradziła sobie w treningach poprzedzających konkurs, zajmując 16. pozycję, to w kwalifikacjach uzyskała zaledwie 99 metrów i nie zakwalifikowała się do jutrzejszej rywalizacji.

pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji znajdziecie tutaj, natomiast jutrzejszy konkurs rozpoczyna się już o godz. 11:00

źródło: fis-ski, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s