LGP Klingenthal – Dawid Kubacki triumfuje w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie

Za nami drugie już tego dnia kwalifikacje – tym razem panów. W rywalizacji o prawo startu w sobotnim konkursie najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który pokonał drugiego Anze Laniska i trzeciego Yukię Sato. Pozostała piątka Polaków także z prawem startu w jutrzejszych zawodach.

Już jutro wielki finał cyklu Letniego Grand Prix. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, pomimo, że już dziś wiadomo, że to Halvor Egner Granerud sięgnie po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Norwega miał szansę pokonać jedynie Jan Hoerl, którego ostatecznie zabrakło w Klingenthal.

Na starcie kwalifikacji do wspomnianego konkurs stanęło 72 zawodników, co jest liczbą rekordową, biorąc pod uwagę frekwencję podczas zawodów Pucharu Świata w poprzednich sezonach. W tym gronie pojawiło się 6 Polaków – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Stefan Hula.

Najlepszy w dzisiejszej rywalizacji okazał się być Dawid Kubacki, który ze wspaniałym skokiem na 137,5 m wyprzedził Anze Laniska (135 m) i Yukię Sato (141 m). Pozostali Polacy także wypadli dość dobrze:

  • Kamil Stoch (134 m) – 14. pozycja
  • Stefamn Hula (132 m) – 15. pozycja
  • Jakub Wolny (130 m) – 22. pozycja
  • Piotr Żyła (125,5 m) – 38. pozycja
  • Andrzej Stękała (122,5 m) – 49. pozycja

Grono zawodników uszczupliło się jednak w trakcie kwalifikacji – na starcie nie pojawił się Michael Hayboeck, a aż 5 skoczków zostało zdyskwalifikowanych: Sergey Tkachenko, Luca Geyer, Andrei Feldorean, Mikhail Nazarov i nawet… Stefan Kraft. To właśnie jego dyskwalifikacja pozwoliła wejść Andrzejowi Stękale do jutrzejszego konkursu.

Miłym zaskoczeniem jest dobra forma Gregora Deschwandena, ktory po skoku na 135 m znalazł się na 5. lokacie, czy coraz lepsza dyspozycja Cene Prevca (136m i 8. lokata) i Philipa Aschenwalda (134m i 9. lokata). Wielu kibiców z pewnością z uśmiechem obserwowało także skok Andreasa Wellingera. Wydaje się, że po kilkuletnim kryzysie Niemiec znów wraca na odpowiednie tory, co udowodnił dziś plasując się na 10. pozycji ze skokiem na 136 metrów.

pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji znajdziecie tutaj, zaś jutrzejszy konkurs rozpocznie się już o godz. 14:15.

źródło: fis, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s