Rada FIS podała wstępne kalendarze PŚ oraz LGP 2022/23

Międzynarodowa Federacja Narciarska przeprowadziła spotkanie w ubiegły wtorek, gdzie pojawiły się wstępne zarysy kalendarzy na sezon 2022/23 z cyklu Pucharu Świata i Letniego Grand Prix. Większa ilość konkursów w Kazachstanie, jak i powrót do rywalizacji w Iron Mountain.

Pojawiło się kilka małych zmian we wstępnych kalendarzach na sezon 2022/23, które wprowadziła rada FIS. Puchar Świata w skokach narciarskich ma zostać rozegrany od 19 listopada 2022 roku w Niżnym Tagile, aż do 2 kwietnia 2023 w Planicy, co jest sporą nowością, gdyż sezon w poprzednich latach zazwyczaj trwał do końca marca. Planowane są 32 konkursy indywidualne, 4 konkursy drużynowe oraz 2 konkursy drużyn mieszanych. Wycofano Klingenthal, a rywalizacja w Zakopanem ma zacząć się trochę poźniej niż w tamtym sezonie, czyli pod koniec stycznia 2023 roku. Następnie mają odbyć się loty w Bad Mitterndorf, natomiast w połowie lutego do kalendarza ma powrócić amerykańskie Iron Mountain. Ostatnią zmianą są Mistrzostwa Świata w Lotach na Letalnicy, planowane od 21 lutego do 5 marca 2023 roku.

W Letnim Grand Prix główną zmianą mają być rozegrane konkursy w Kazachstanie, trwające dwa weekendy. Sam sezon ma się rozpocząć 23 lipca (Wisła) i trwać do 2 października 2022 roku (Klingenthal). Dodano konkursy w niemieckim Hinterzarten (30-31 lipca), a po francuskim Courchevel zawodnicy spędzą dwa tygodnie w Szczuczyńsku i Ałmatach. W sumie planowane jest 11 konkursów indywidualnych oraz 2 konkursy drużyn mieszanych.

Wstępny kalendarz Grand Prix kobiet niewiele różni się od mężczyzn, skoczkinie mają wystąpić dodatkowo we Frensztacie (14.08.2022). Jeśli chodzi o Puchar Świata kobiet, kalendarz jest jeszcze niepełny, jednakże jest zarys drugiej edycji Turnieju Sylwestrowego (28.12.2022 – 01.01.2023) rozgrywany systemem KO w Austrii i Słowenii. System ten ma zostać wprowadzony już w nadchodzącym sezonie kobiet, a sam turniej został powiększony o dodatkowe konkursy. Sezon ma się rozpocząć tym razem w Rosji, a nie w Norwegii. Do kalendarza wprowadzono Hinterzarten, zawodniczki zmierzą się również w Mistrzostwach Świata w Planicy (21.02 – 5.03.2023) na dwóch skoczniach HS102 oraz HS138. Konkursy w Norwegii mają zostać przeprowadzone trochę później, czyli pod koniec marca.

Źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s