Podsumowanie miesiąca – wrzesień

Wrzesień dobiega końca, dlatego pora podsumować wydarzenia ostatnich tygodni.

Zakończenie LPK

Drugoligowy cykl zakończył się zdecydowanym triumfem Manuela Fettnera, który w świetnym stylu zaprezentował się we wszystkich swoich startach, nie wychodząc poza TOP4. Drugi w klasyfikacji generalnej był Mika Schwann, a trzeci Fredrik Villumstad.

Finałowy konkurs LPK był kolejnym triumfem Fettnera i świetnym występem Jakuba Wolnego, który uplasował się tuż za Austriakiem, a ostatecznie zajął 13. miejsce w klasyfikacji. Tuż za Wolnym znalazł się Stefan Hula. Więcej o wynikach LPK pisałyśmy tutaj:

Gregor Schlierenzauer kończy skakanie

Austriak po 15 latach legendarnej kariery, poinformował za pośrednictwem Instagrama, że zaczyna nowy rozdział w życiu i odwiesza narty. Schlierenzauer ma na koncie najważniejsze nagrody świata skoków – medale IO, MŚ, MŚ w Lotach, Kryształowe Kule, Małe Kule (po 2) i 2 złote orły za TCS.

Jeżeli chcecie dokładniej prześledzić bogatą i niezwykłą karierę Gregora, zapraszamy tutaj:

Bjoern Einar Romoren kończy zawodową karierę w rodzimej federacji

Były norweski skoczek jest już także byłym dyrektorem do spraw norweskich skoków. Romoren od 2014 wieku pracował w szeregach federacji, ale po latach postanowił postawić na nowe wyzwania i zacząć nowy rozdział.

Zmiany w zimowych kalendarzach

Oberhof organizatorem zawodów pań najwyższej rangi – to kolejna zmiana w kalendarzu PŚ 2021/2022. Pierwotnie skoczkinie miały rywalizować w Niemczech dwa razy, jednak okazało się, że przyjdzie im zmierzyć się tam trzykrotnie. Oberhof będzie gospodarzem PŚ Pań w dniach 11-13 marca.

fot.: skisprungschanzen.com

LGP na finiszu

Letnie skoki dobiegają końca. Przed finałowym starciem w Klingenthal wśród panów w klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Halvor Egner Granerud przec Janem Hoerlem i Dawidem Kubackim. Wśród pań sytuacja jest już jasna – wygraną w całym cyklu zapewniła już sobie Ursa Bogataj.

źródło: Informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s