Letni COC w Klingenthal – triumf Fettnera, Wolny drugi

Za nami już dzisiejsze zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Konkurs ten był ostatnim z całego cyklu, a zwycięzcą zarówno dzisiejszych zmagań, jak i całego cyklu okazał się Austriak Manuel Fettner. Jakub Wolny uplasował się na drugiej pozycji, podium uzupełnił zaś Lovro Kos.

Manuel Fettner nie pierwszy raz pokazał, iż jest niekwestionowanym królem zawodów drugiej ligi. 36-letni skoczek pokazał, iż jest w doskonałej dyspozycji, zgarniając zwycięstwo w całym letnim cyklu. Podczas drugiej serii Austriak zaprezentował skok na odległość 143 metrów, co dało mu znaczącą przewagę nad Polakiem. Jednak Kuba Wolny również może poszczycić się „małym zwycięstwem”. Dzięki niemu Polska wywalczyła kwotę startową na sezon zimowy Pucharu Świata 2021/2022. Tej zimy Polska będzie mogła wystawić 7 zawodników.

Na 12. miejscu uplasowali się ex aequo Aleksander Zniszczoł oraz Stefan Hula. Klemens Murańka i Maciej Kot zajęli kolejno lokaty 20. i 24. Szczęścia nie miał niestety Tomasz Pilch, który doczekał się dyskwalifikacji.

Źródło: informacja własna