LGP w Hinzenbach – Yukiya Sato triumfuje w konkursie!

Przed chwilą zakończyły się zmagania panów na skoczni HS90 w Hinzenbach. W sobotnim konkursie najlepszy okazał się Yukiya Sato, zaś podium uzupełnili Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger.

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się z belki numer 8. Na początku pierwszej serii warunki nie ułatwiały oddawania dalekich skoków, ponieważ wiatr osiągał prędkość od około 0.2 m/s pod narty do nawet 0.9 m/s. W pewnym momencie paru zawodników musiało się nawet mierzyć z podmuchami w plecy. Pomimo zmiennych warunków z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Japonii. Ryoyu Kobayashi i Yukiya Sato, którzy nie skakali w serii próbnej, oddali skoki za rozmiar obiektu – odpowiednio 90.5 m i 91 m. Kolejnym zawodnikiem, który oddał skok za rozmiar obiektu był Cene Prevc, który, podobnie jak Ryoyu Kobayashi, wylądował na 90.5 m. Awans do drugiej serii, po 6 latach przerwy, wywalczył Thomas Diethart, który niedawno wrócił do skakania w międzynarodowych zawodach.

Pierwsza seria konkursowa okazała się bardzo dobra dla Polaków. Po raz pierwszy w karierze, Kacper Juroszek zdołał awansować do czołowej ’30’ i wywalczył dożywotnie prawo startu w zawodach Pucharu Świata. Poza nim, do serii awansowej awansowali Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Paweł Wąsek zakończył zmagania na 32. miejscu, zaś Andrzej Stękała był 48.

W pierwszej serii konkursowej za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został reprezentant Rumunii, Daniel Andrei Cacina.

W drugiej serii jury zdecydowało się ustawić belkę na 10. stopniu. Na początku serii finałowej wiatr wiał w plecy zawodników, przez co duża część miała problemy z oddaniem dalekich skoków. Pierwszym zawodnikiem, któremu udało się oddać skok na punkt konstrukcyjny obiektu był reprezentant gospodarzy, Michael Hayboeck. W połowie serii finałowej warunki się poprawiły, dzięki czemu mogliśmy oglądać więcej dalekich skoków w okolice rozmiaru skoczni. Jury zdecydowało, że zawodnicy z czołowej ’10’ będą oddawać swoje skoki z 9. belki startowej. Ostatecznie po pierwsze zwycięstwo w cyklu LGP sięgnął Yukiya Sato, który w drugiej serii oddał skok na 87.5 m. Zaraz za Japończykiem uplasował się Ryoyu Kobayashi, zaś podium uzupełnił Karl Geiger.

Ostatecznie najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który zakończył konkurs na 7. miejscu. Pozostałe miejsca Biało-Czerwonych:

8. Dawid Kubacki

18. Kamil Stoch

20. Kacper Juroszek

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s