Letni COC Pań w Oslo – Althaus zwyciężczynią niedzielnego konkursu!

fot.: fis-ski.com

Za nami kolejna rywalizacja w Oslo! Jenny Rautionaho spisała się najlepiej w serii treningowej, mocne prowadzenie Kathariny Althaus na półmetku i wygrana Niemki! Hessler i Wiegele tuż za triumfatorką, Karpiel w najlepszej dziesiątce w serii finałowej.

Dzisiaj na starcie w serii próbnej poprzedzającej konkurs indywidualny pojawiło się 40 zawodniczek, z czego cztery to nasze zawodniczki. Skoczkinie swoje zmagania rozpoczęły z 23. belki startowej ale po dalszych skokach została ona obniżona do 21. przez mocny wiatr pod narty. Najlepiej w tej serii treningowej spisała się Finka Jenny Rautionaho, która uzyskała 96 metrową odległość i wyprzedziła drugą Szwedkę Fridę Westman (95 m) o 4.2 punkty. Na trzecim miejscu znalazła się Niemka Pauline Hessler z odległością 92 metrów, a do pierwszej piątki weszły Niemka Juliane Seyfarth (92.5 m) oraz Rosjanka Anna Shpyneva (92 m). Nasze reprezentantki zajęły kolejno miejsca:

18. Kamila Karpiel (79 m)
30. Sara Tajner (73 m)
35. Wiktoria Przybyła (71 m)
38. Pola Beltowska (65.5 m)

Konkurs indywidualny rozpoczął się tuż po rozegranym treningu, również z 23. belki startowej. Niemka Katharina Althaus prowadziła na półmetku swoim skokiem na odległość 104 metry i przewagą aż 23.8 punktową nad swoją koleżanką Pauline Hessler (103.5 m). Za nimi uplasowała się triumfatorka treningu Jenny Rautionaho, skacząc już o 5.5 metra mniej od liderki. Austriaczka Hannah Wiegele (98.5 m) zajęła kolejno 4. miejsce, a za nią znalazła się Juliane Seyfarth (96 m), która zamknęła czołową piątkę pań. Włoszka Asia Marcato została zdyskwalifikowana. Polki uplasowały się następująco:

13. Kamila Karpiel (90 m)
32. Wiktoria Przybyła (72.5 m)
37. Pola Beltowska (69 m)
38. Sara Tajner (68.5 m)

Kamila Karpiel jako jedyna z Polek zakwalifikowała się do serii finałowej.

Druga seria rywalizacji przebiegła bezproblemowo z tej samej belki startowej i korzystnym wiatrem pod narty. Konkurs w stolicy Norwegii wygrała Katharina Althaus, utrzymując swoje prowadzenie i skacząc w serii finałowej 103.5 metra. Niemka skakała z 16. belki startowej, która została obniżona na życzenie trenera, w związku z tym Katharina otrzymała wiele punktów rekompensaty za niższy rozbieg i dodając punkty za daleką odległość oraz przewagę we wcześniejszej serii, wyprzedziła drugą Pauline Hessler aż o 54.4 punkty. Jej koleżanka z kolei skoczyła 99 metrów ale już z wyższego rozbiegu, dlatego Niemka nie wyprzedziła liderki. Podium uzupełniła Hannah Wiegele (101 m), która poprawiła swój wcześniejszy wynik i wyprzedziła Finkę Jenny Rautionaho (98.5 m) o 1.4 punkty. Najlepszą piątkę kobiet dopełniła Juliane Seyfarth (99 m), a czołową dziesiątkę zakończyła najlepsza z Polek dziś – Kamila Karpiel, skacząc o 3 metry dalej niż w pierwszej rundzie tego konkursu. Jury postanowiło zdyskwalifikować jeszcze Ukrainkę Tetianę Pylypchuk.

Pełne wyniki z serii próbnej możecie znaleźć tutaj.

Pełne wyniki z konkursu indywidualnego możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s