Zakończyła się kolejna edycja Mistrzostw Świata Weteranów

fot.: skisprungschanzen.com

W Słowenii odbyły się konkursy Mistrzostw Świata Weteranów w różnych kategoriach, gdzie swoje siły wypróbowali skoczkowie ze starszych roczników, zwłaszcza ci nieaktywni już sportowo. Znani Norwegowie królowali na listach.

W Ljubnie oraz w Velenje przeprowadzone zostały niedawno konkursy z cyklu Mistrzostw Świata Weteranów. W rywalizacji wzięli udział między innymi Norweg Fredrik Bjerkeengen, który zakończył swoją karierę w tamtym roku oraz Norweg Sorbo Ingebrigt, uczestniczący od lat w tego rodzaju konkursach. Bjerkeengen pochodzi dokładnie z Kolbu i tam dokładnie rozpoczął swoją karierę sportowca w klubie Kolbukameraten IL. Na swoim koncie ma zwycięstwa z zawodów Pucharu Kontynentalnego, jak i był wicemistrzem całej klasyfikacji generalnej. Startował również w konkursach Pucharu Świata oraz Letniego Grand Prix. Do jego osiągnięć również należy zdobycie tytułu wicemistrza Króla Skoczni, jak i wywalczone trzy złote medale w Słowenii. Natomiast Sorbo Ingebrigt był najstarszym uczestnikiem na rozegranych teraz mistrzostwach i bierze w niech udział od wielu lat.

Większość Polaków mierzyła się w kategorii „młodszych weteranów” i na skoczni w Velenje, której punkt K jest umieszczony na 55 metrze, pierwsze miejsce zajął Dawid Kaszuba, tak samo na skoczni mniejszej K-35. Oprócz konkursu indywidualnego, odbył się również konkurs drużynowy, gdzie Polska zajęła 4. miejsce spośród jedenastu krajów. Ogólnie na starcie Mistrzostw Świata Weteranów pojawiło się 38 zawodników, którzy reprezentowali Polskę, Norwegię, Słowenię, Wielką Brytanię, USA, Szwecję, Węgry, Niemcy, Słowację, Czechy oraz Rosję. Następne zawody tej rangi odbędą się w Niżnym Tagile w marcu, a po Rosji celem będzie Planica latem. W Zakopanem uczestnicy zawitają dopiero w 2023 roku w okresie zimowym.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s