LGP w Czajkowskim – Norwegowie najlepsi w rywalizacji drużyn mieszanych

Za nami pierwszy konkurs drużyn mieszanych tego lata! Tym razem najlepsi okazali się przedstawiciele Norwegii. Na podium znalazły się także drużyna Słowenii oraz Rosji.

Pierwsza seria konkursowa rozegrana została z 8 belki startowej dla panów (6 belka startowa dla ostatniej grupy), oraz z 20 (19 belka dla dwóch zawodniczek) belki dla pań. Wzięło w niej udział 10 drużyn. Niestety, z powodu nieobecności męskiej kadry biało-czerwonych w Czajkowskim, tym razem Polskiej drużyny zabrakło na starcie. Po pierwszym skoku pań na prowadzenie wyszła drużyna Słowenii. Wszystko dzięki Ursie Bogataj, która wylądowała na 133 metrze! W drugiej kolejce Johann Andre Forfang oddał skok na 143.5 metra, dzięki czemu to Norwegowie chwilowo triumfowali. Podczas drugiej kolejki pań, przed skokiem Silje Opseth obniżono belkę startową z 20 na 19. Norweżka skacząc na 128.5 metra, utwierdziła pozycję Norwegów na czele. Dyskwalifikację za nieprzepisową długość nart dostała Veronika Shishkina. Na starcie nie pojawił się reprezentant Chin, który w tym samym czasie startował w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Na półmetku rywalizacji prowadzili Norwegowie (łącznie 465.7 punktu), tuż za nimi byli Słoweńcy (455.2 punktu), a trzecie miejsce zajmowali Rosjanie, tracąc do liderów 29.7 punktu. Do serii finałowej nie awansowali przedstawiciele Kazachstanu oraz Chin. Najlepszy skok wśród panów należał do Halvor Egner Granerud (138.5 m). Wśród pań w rundzie pierwszej najlepiej poradziła sobie Ema Klinec (132.5 m).

Druga seria, podobnie jak pierwsza odbyła się bez większych problemów. Panie oddawały skoki z 20 belki startowej (grupa grupa z 21), panowie z 7. Po pierwszej kolejce na prowadzeniu nadal znajdowali się Norwegowie. Po skoku pierwszej grupy panów, Johann Aandre Forfang ponownie oddał daleki skok, powiększając przewagę Norwegii nad Słowenią aż do 39.9 punktu! W drugiej kolejce pań w serii finałowej Silje Opseth powiększyła przewagę Norwegów nad rywalami. Finalnie, to właśnie Norwegowie w składzie Anna Odine Stroem, Johann Andre Forfang, Silje Opseth i Halvor Egner Granerud zwyciężyli w niedzielnym konkursie mikstów. Norweg swoim skokiem na 133 m zapewnił drużynie pewne zwycięstwo, wyprzedzając drugich Słoweńców o 56.3 punktu. Trzecie miejsce na podium zajęli Rosjanie (868.9 punktu). Czołową piątkę dopełniły drużyna Japonii (725.4 punktu), oraz Czesi (696.9 punktu). Indywidualnie, najlepsi byli Halvor Egner Granerud (138.5 m/ 133.5 m) oraz Ursa Bogataj (133 m/ 138 m).

Pełne wyniki dzisiejszej rywalizacji znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “LGP w Czajkowskim – Norwegowie najlepsi w rywalizacji drużyn mieszanych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s