LGP Pań w Czajkowskim – Irina Awwakumowa wygrywa niedzielny konkurs!

fot.: sportwobiektywie.pl

Cykl Letniej Grand Prix Pań powoli dobiega końca. W sobotę triumf w klasyfikacji generalnej po raz pierwszy w historii zapewniła sobie Ursa Bogataj. W niedzielę po pierwszy w karierze triumf sięgnęła jednak reprezentantka gospodarzy, Irina Awwakumowa.

Pierwsza seria zmagań pań rozpoczęła się z 21. belki startowej. Jury zdecydowało się ustawić belkę wyżej niż w sobotnich zmaganiach ze względu na fakt, że skokom zawodniczek towarzyszyły niezbyt mocne podmuchy w plecy osiągające moc do 0.65 m/s z tyłu skoczni. Pomimo wyższego najazdu, zawodniczkom ciężko było oddać próby w okolice setnego metra. Przy skoku Japonki, Yuki Kobayashi wiatr zmienił swój kierunek i zaczął delikatnie podwiewać pod narty zawodniczek. Pierwszą zawodniczką, której udało się zbliżyć w okolice punktu konstrukcyjnego była dopiero Kristina Prokopieva, która skoczyła 124 m przy neutralnych warunkach wietrznych, zaś pierwszą, której udało się przekroczyć linię 125 m była Sofia Tikohonova, która oddała skok na 128 m. Bardzo dobrą próbą w pierwszej serii konkursowej może pochwalić się inna z reprezentantek gospodarzy. Irina Awwakumowa oddała skok na 132 m, co zapewniło jej prowadzenie z przewagą 3.1 pkt nad liderką cyklu LGP, Ursą Bogataj po pierwszej serii. Po skoku Jerneji Brecl jury zdecydowało o obniżeniu belki na 19. poziom.

Do serii finałowej awansowały dwie reprezentantki Polski: 22. Nicole Konderla (104 m) oraz 11. Kinga Rajda (119 m).

Seria finałowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się z 21. belki startowej. Bardzo dobrym skokiem popisała się podopieczna Miki Kojonkoskiego, Qingyue Peng, która poszybowała na 121 m. W drugiej serii, pomimo delikatnych podmuchów w plecy, więcej zawodniczek było w stanie oddać skoki w okolice 120 metra i punktu konstrukcyjnego. Pierwszą zawodniczką, której udało się skoczyć ponad 130 m była Jerneja Brecl – Słowenka wylądowała dokładnie na 131. m. Wyczyn też powtórzyła chwilę później jej koleżanka z kadry, Ema Klinec, która również skoczyła 131 m. Dzięki dwóm skokom za 130 metr (132 m, 131.5 m), pierwsze zwycięstwo w zawodach Letniej Grand Prix zapewniła sobie Irina Awwakumowa. Zaraz za Japonką znalazła się zwyciężczyni cyklu, Ursa Bogataj (126.5 m, 132 m), a na najniższym stopniu podium stanęła Silje Opseth (124 m, 132 m).

Z bardzo dobrej strony pokazały się również podopieczne Łukasza Kruczka. Kinga Rajda zakończyła zawody na 13. miejscu (119 m, 118 m), zaś Nicole Konderla była 19. (104 m, 114 m).

Pełne wyniki konkursu pań możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “LGP Pań w Czajkowskim – Irina Awwakumowa wygrywa niedzielny konkurs!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s