LGP w Czajkowskim- Granerud wygrywa w sobotnim konkursie!

Za nami konkurs indywidualny Letniego Grand Prix Panów w rosyjskim Czajkowskim! Na obiekcie HS140 Śnieżynka, ponownie najlepszy okazał się Norweg Halvor Egner Granerud, po skokach na 133 i 137,5 m. Podium uzupełnili Rosjanin Klimov i Norweg Forfang.

Pierwsza seria konkursowa została rozegrana z 7. belki startowej i padła ona łupem reprezentanta gospodarzy- Jewgienija Klimova, który odskoczył konkurencji aż na 140 metr, co dało mu przewagę 8,1 pkt nad Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. O niespełna 10 punktów wyprzedzał też, trzeciego wówczas, Norwega Johanna Andre Forfanga. Na półmetku czwarte miejsce zajmował Rosjanin Ilja Mankov, piąty był Czech Viktor Polasek, a najlepszą szóstkę uzupełnił Rosjanin Michaił Nazarov.

Czołową dziesiątkę po pierwszej serii zamknęli Norweg Robin Pedersen, Japończyk Daiki Ito, Rosjanin Roman Siergiejewicz Trofimow i Norweg Marius Lindvik.

Skoki w serii finałowej oddawano z 6. platformy, z wyjątkiem Halvora Egnera Graneruda i Jewgienija Klimova, którzy oddawali swoje próby z 4. platformy startowej. W serii tej Granerudowi udało się wyprzedzić rywala z Rosji dzięki udanej próbie o odległości 137,5 metra. Klimov oddał skok na 129,5 metra i tym samym przegrał z liderem Letniego Grand Prix o 3,7 pkt. Trzecie miejsce zajął Johann Andre Forfang. Norweg oddał próbę o odległości 145 metrów, a skok ten był jednocześnie najdalszym oddanym w tym konkursie. Tuż za podium zawody zakończyli Lindvik (134,5 m), Ito (129 m) i Nazarov (124 m).

Czołową dziesiątkę tego konkursu uzupełnili: Pedersen (122,5 m), Mankov (119 m), Siergiejewicz Trofimov (120,5 m), oraz C. Prevc (132 m).

Pełne wyniki konkursu: https://medias4.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3789/2022JP3789RL.pdf

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s