LGP Pań w Czajkowskim – zwycięstwo Ursy Bogataj!

foto: fis-ski.com

W dzisiejszych zmaganiach na skoczni Śnieżynka w rosyjskim Czajkowskim trumf odniosła Słowenka Ursa Bogataj. Na podium znalazły się również Silje Opseth i Ema Kliniec. Prócz dzisiejszej wygranej, Bogataj zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu Letniego Grand Prix.

W pierwszej serii najdłuższy skok oddala Ursa Bogataj (128,5 m) i tym samym uplasowała się na pozycji liderki. Tuż za Słowenką uplasowały się Silje Opseth (124,5 m), Ema Klinec (124 m) oraz Sofja Tichonowa (122,5 m). Do rundy finałowej awansowały dwie reprezentantki Polski – Kinga Rajda (112,5 m) oraz Joanna Szwab (98,5 m).

W serii finałowej Ursa Bogataj poszybowała na odległość 134,5 m i tym samym potwierdziła swoją fenomenalną dyspozycję. Kolejne lokaty zajęły Silje Opseth (135 m), Ema Klinec (127 m), Jerneja Brecl (132 m) oraz Irina Awwakumowa (123 m).

Ostatecznie Rajda i Szwab zajęły kolejno 11. i 29. lokatę.

Warto wspomnieć o warunkach, które nie były zbyt łaskawe dla zawodniczek. Silny wiatr utrudniał przeprowadzenie zawodów, przez co serie były kilkakrotnie przerywane. Nie obyło się również bez przykrego incydentu. Oddając swój skok podczas pierwszej serii upadła Weronika Szyszkina. Na szczęście reprezentantka Kazachstanu wstała i opściła zeskok o własnych siłach.

Konkurs rozegrano z 19., 18., 17., 16. i 15. belki startowej.

źródło: informacja własna/fis.com

Jedna myśl w temacie “LGP Pań w Czajkowskim – zwycięstwo Ursy Bogataj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s