Letni COC w Bischofshofen- Austriacka dominacja z Fettnerem na czele!

Podczas sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen (HS142), niepokonanym okazał się Austriak Manuel Fettner, wygrywając dzięki dwóm skokom na odległość 130 m. Drugie miejsce, wypełniając podium zajęli ex aequo Austriak Daniel Tschofenig i Norweg Fredrik Villumstad.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 16. belki startowej. W serii tej rywalom odleciał Słoweniec Anze Lanisek, który uzyskał odległość 137,5 m i na półmetku prowadził z przewagą 1,7 punktu nad Arttim Aigro z Estonii (132,5 m) oraz 4 punktów nad Austriakiem Davidem Haagenem (134,5 m). Czwarte miejsce zajął kolejny Austriak- Daniel Tschofenig (130 m), piąty był Norweg Fredrik Villumstad (132,5 m), a szóstkę uzupełnił Niemiec Richard Freitag (133 m).

Czołową dziesiątkę serii zamknęli Austriacy Manuel Fettner (130 m) i Timon-Pascal Kahofer (129,5 m), Słoweniec Bor Pavlovic (131,5 m) oraz kolejny reprezentant Austrii, mianowicie Mika Schwann (126 m).

Do finału awansowało aż pięciu reprezentantów Polski. 13. miejsce po 1. serii zajmował Aleksander Zniszczoł (128,5 m), 16. był Klemens Murańka (130 m), na 19. pozycji plasował się Stefan Hula (128 m), 21. był Jakub Wolny (125 m), a 29. zmagania w pierwszej serii zakończył Maciej Kot (122 m). Paweł Wąsek oddał skok na odległość 124 metrów, plasując się na 32. miejscu, bez kwalifikacji do finału.

Druga seria odbyła się z 16. belki startowej. Austriak Manuel Fettner, skacząc ponownie na 130. m, wyprzedził rywali i stanął na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Norweg Fredrik Villumstad (126 m) oraz Austriak Daniel Tschofenig (127 m). Kolejne miejsca zajęli Słoweniec Anze Lanisek (124 m) oraz Austriacy Markus Mueller (129 m) i Mika Schwann (125,5 m).

Finałową dziesiątkę dopełnili Austriacy Maximilian Steiner (126,5 m) i Timon-Pascal Kahofer (121 m), Słoweniec Rok Masle (126,5 m) oraz kolejny z Austriaków, Clemens Aigner (122,5 m).

W finałowej serii najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula (126 m), zajmując 14. miejsce. Następny, na 16. miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł (121 m). Jakub Wolny (118 m) był 27., a na 29. miejscu uplasował się Maciej Kot (119 m).