Oberhof zorganizuje zawody PŚ Pań!

fot.: skisprungschanzen.com

Podczas, gdy sezon letni powoli zbliża się ku końcowi, w kalendarzu Pucharu Świata wciąż dochodzi do niewielkich zmian. Niedawno Niemcy ogłosili, iż Oberhof zorganizuje zawody najwyższej rangi dla skoczkiń.

Skocznie w Oberhofie kibicom sportów zimowych mogą głównie kojarzyć się z rozgrywanymi tam zawodami FIS Cup w skokach narciarskich oraz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zostały rozegrane w Turyngii w 1998 roku. Wtedy też po zwycięstwo sięgnął Andreas Widhölzl przed Martinem Schmittem i Svenem Hannawaldem.

Pierwotnie panie miały dwukrotnie rywalizować w Niemczech – w Klingenthal (09-12.12) oraz w Willingen (28-30.01). Władze regionu Turyngii ogłosiły jednak, że w dniach 11-13 marca zawodniczki ponownie zawitają do Niemiec, aby powalczyć o Pucharowe punkty na skoczni normalnej Rennsteigschanze (HS100). Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej wzmocnić to miejsce w jego pozytywnym rozwoju i nadać mu nowe impulsy. To, że Oberhof może być gospodarzem takich zawodów, zostało już dawno udowodnione. – twierdzi kierownik niemieckiej reprezentacji, Horst Hüttel.

Kilka lat temu obiekty w Turyngii przeszły gruntowną modernizację, aby ponownie mogły spełniać wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Obecnie zimowy rekord normalnej skoczni należy do Słowenki, Niki Prevc, która 23. stycznia 2021 roku, w trakcie zawodów z cyklu Alpen Cup oddała skok na odległość 100 m.

Źródło: informacja własna, skispringen.com, insuedthuringen.de

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s