Podsumowanie FIS Cup Panów i Pań w Ljubnie

Za nami weekend zmagań skoczkiń i skoczków w cyklu FIS Cup. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń z Ljubna!

Panie

Sobotni konkurs pań okazał się popisem Słowenek. Na najwyższym stopniu podium stanęła Nika Kriznar(86 m i 94,5 m), która zdecydowanie wyprzedziła swoje rodaczki – Spelę Rogelj i Jerneję Brecl. Za najlepszą trójką znalazły się kolejno Peng Qingyue, Hannah Wiegele oraz Nika Prevc.

Drugi dzień rywalizacji pań okazał się popisem Peng Qingyue. Chinka już w pierwszej serii zbudowała przewagę, która dała jej wygraną (87 m oraz 85,5 m). Podium uzupełniły Hannah Wiegele oraz Jerneja Repinc Zupancic.

Wśród pań liderką klasyfikacji generalnej wciąż Julia Muehlbacher (373 pkt.).Druga jest Hannah Wiegele (285 pkt.), a trzecia Peng Qingyue (269 pkt.). Najlepsza z Biało-Czerwonych Kamila Karpiel z dorobkiem 44 pkt. plasuje się na 51. miejscu w cyklu.

Panowie

Janni Reisenauer, który na półmetku sobotniej rywalizacji zajmował 4. pozycję, ostatecznie został triumfatorem konkursu (83 m i 89,5 m). Drugie miejsce należało ex aequo do Maksima Bartolja i Julijana Smida. W rywalizacji z dobrej strony pokazał się Jan Habdas. Najlepszy z Polaków zajął siódme miejsce. Punktowali też Szymon Zapotoczny, Adam Niżnik, Szymon Jojko i Mateusz Gruszka.

Francisco Moerth został z kolei zwycięzcą niedzielnego konkursu FIS Cup panów. Wgraną przyniosły mu skoki na odległości 86,5 m oraz 92 m. Drugi był Słoweniec Maksim Bartolj. Niedziela upłynęła pod znakiem jeszcze lepszego startu Polaków. Jan Habdas stanął na najniższym stopniu podium. Było to jego pierwsze miejsce w TOP3 zawodów tej rangi! punkty wywalczyło też pięciu innych Biało-Czerwonych: Adam Niżnik, Szymon Zapotoczny, Szymon Jojko, Mateusz Gruszka oraz Marcin Wróbel.

Liderem cyklu jest aktualnie Mika Schwann (340 pkt.), wyprzedzający Francisco Moertha (245 pkt.) i Justina Lisso (235 pkt.). Najlepszy z Polaków Jan Habdas, po udanym weekendzie ma już w klasyfikacji generalnej 189 pkt., co daje mu 5. miejsce.