LGP w Szczuczyńsku – Granerud ponownie górą

Drugi, i ostatni, konkurs w ramach Letniego Grand Prix w Szczuczyńsku dobiegł końca. Najlepsi okazali się Norwegowie, którzy zdominowali czołówkę konkursu, jednak Rosjanie także starali się dotrzymać im kroku. Ostatecznie wygrał Halvor Egner Granerud, przed Robertem Johanssonem i ex aequo Mariusem Lindvikiem i Danilem Sandreevem.

O godz. 10:00 (czasu polskiego) rozpoczął się już drugi dziś konkurs LGP w Szczuczyńsku na obiekcie HS99. Na stracie zawodów stanęło 38 zawodników – zabrakło Sabirżana Muminova, który w pierwszym konkursie występował w ramach grupy krajowej Kazachstanu. Po pierwszej serii prowadził Halvor Egner Granerud, który skoczył na odległość 93,5m. Sporym zaskoczeniem okazał się Danil Sadreev – Rosjanin świetnie wykorzystał sprzyjające warunki podczas swojego skoku i poszybował na 99m ustanawiając tym samym rekord obiektu w Kazachstanie i plasując się na 2. lokacie. Pierwszą trójkę 1. serii uzupełnił Marius Lindvik z 95m. Szansę rywalizacji stracili Anze Semenic i Andrew Urlaub, którzy zostali zdyskwalifikowani. W przypadku Słoweńca nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż jego próba była bardzo nieudana. Podobnie nie powiodło się Cene Prevcowi (80m). Pomimo tego, że w porannym konkursie Słoweniec uplasował się na 5. lokacie, to w drugim konkursie nie poradził sobie z fatalnymi warunkami, które towarzyszyły mu podczas jego próby i znalazł się na 31. miejscu.

Druga seria padła łupem Norwegów i Rosjan, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc. Zwycięstwo pewnie obronił Halvor Egner Grnaerud ze skokiem na 87,5m i tym samym objął prowadzenie w całym cyklu Letniego Grand Prix. Ze stratą 9 pkt do lidera na 2. miejscu uplasował się Robert Johansson (91 i 92m), zaś trzecie miejsce zajęli Marius Lindvik (87m) i rekordzista skoczni – Rosjanin Danil Sadreev (87m). Następne dwa miejsca także należały do Rosjan – Roman Sergeevich Trofimov (95 i 85,5m) był 5, a Mikhail Nazarov (85 i 88,5m) znalazł się na 6. pozycji. Dobrze spisał się także Sergey Tkachenko (86 i 89,5m), który ponownie znalazł się w 1. dziesiątce, tym razem ją zamykając.

tutaj znajdziecie pełne wyniki dzisiejszego konkursu.

Następnym przystankiem LGP będzie rosyjski Czajkowski, gdzie zawodnicy (i zawodniczki!) będą rywalizować już za tydzień.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s