LGP w Szczuczyńsku – zawody ostatecznie odwołane

fot.: Lyzhnyi Schuchinsk/skisite.kz

Pomimo, że jury zawodów w kazachskim Szczuczyńsku robiło wszystko, aby przeprowadzić choć jedną serię konkursową, natura po raz kolejny okazała się silniejsza. Po wielokrotnym przekładaniu startu, wielu „jury meeting” i skokach kilku zawodników, sobotni konkurs został ostatecznie odwołany.

Problemy z wiatrem dawały się organizatorom we znaki już od wczoraj, kiedy to został odwołany prolog. Dzisiaj natomiast miała się pierwotnie odbyć seria próbna o godz. 12:00, zaś o godz. 13:00 (czasu polskiego) rozpocząć miał się konkurs. Na początku pojawiła się jedynie informacja, że rywalizacja odbędzie się na skoczni normalnej (HS99), a nie na dużej. Później została odwołana seria próbna. Po kolejnym spotkaniu jury start zawodów został przesunięty na godz. 14:30, a ostatecznie na godz. 16:00. Wtedy faktycznie rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa. Nie trwała jednak zbyt długo. Skoczyło 4 zawodników, w tym Johann Andre Forfang, który po sporych problemach w locie nie zdołał wylądować i (na szczęście!) niegroźnie upadł. Po wspomnianych 4 skokach nastąpiła oficjalna 10-minutowa przerwa, po której rywalizacja nie została już wznowiona. Organizatorzy postanowili, że przeciągnie wszystkiego po raz kolejny mija się z celem i sobotni konkurs został oficjalnie odwołany.

W związku z dzisiejszymi zawirowaniami, jutrzejszy plan dnia prezentuje się następująco (według czasu polskiego):

  • 3:30 – seria próbna
  • 4:30 – pierwszy konkurs
  • 10:00 – drugi konkurs

Miejmy nadzieję, że tym razem wiatr nie pokrzyżuje planów organizatorów, jednak nawet jeśli, to będziemy Was o wszystkim informować.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s