LGP w Szczuczyńsku – treningi dla Zografskiego i Graneruda

Z samego rana w Kazachstanie odbyły się treningi na skoczni HS99, a na południe zaplanowano skoki na obiekcie H140. Triumfatorami piątkowych prób zostali kolejno Vladimir Zografski i Halvor Egner Granerud.

Pierwszy trening na obiekcie normalym padł łupem Bułgara, który skokiem na 98 metrów wyprzedził wielokrotnego zwycięzcę, Halvora Graneruda (91.5 m) oraz Yukena Iwasę (93 m). Czołową piątkę uzupełnili Reruhi Shimizu (90 m), oraz Daiki Ito (90 m).

Drugi trening okazał się szczęśliwy dla reprezentantów Norwegii. Najlepszym zawodnikiem tej serii został Halvor Egner Granerud z wynikiem 99 m. Niespełna 11 punktów za nim uplasował się Robert Johansson (91.5 m). Na trzecim miejscu ponownie uplasował się Japoński skoczek. Tym razem był to Daiki Ito, który lądował na 92. metrze. Taki sam wynik uzyskał Robin Petersen, który znalazł się 2.2 punktu za Japończykiem. Na piątej pozycji, skacząc 88 m, uplasował się Kevin Maltsev.

Oba treningi przeprowadzono w sumie z 9., 7. i 5. belki startowej.

Pełne wyniki (HS99) znajdziecie TUTAJ.

Planowane na 12:00 czasu Polskiego próby na największym obiekcie w Szczuczyńsku zostały wielokrotnie przesunięte w czasie, a w konsekwencji przerwane przez panujący na miejscu silny wiatr.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s