Thomas Aasen Markeng przejdzie zabieg kolana

Mistrz świata juniorów z 2019, 21-letni Norweg Thomas Aasen Markeng, przejdzie wkrótce kolejny zabieg na kolanie, który wykluczy go ze startów w zawodach w nadchodzącym sezonie, który jest sezonem olimpijskim.

„Złe wieści od @thomasaamarkeng 😢 Po raz kolejny przejdzie on operację lewego kolana. Lekarze odkryli w nim torbiel”- napisano na oficjalnym Instagramie Hopplandslaget. „Niestety Thomas nie będzie mógł skakać tej zimy. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia ❤️”- dodano.

Przypomnimy, że Norweg zmaga się z problemami zdrowotnymi związanymi z lewym kolanem od swojego upadku w 2019 roku, kiedy to doznał znacznego urazu po upadku w Klinghental. Diagnoza lekarska stanowiła wtedy o uszkodzeniu więzadeł krzyżowych i łąkotki, a Norweg przeszedł wiele operacji, po których rehabilitował się przez kolejne miesiące, by dojść do sprawności.

21-latek wrócił do rywalizacji w styczniu, zaraz po tym jednak po raz kolejny musiał odstawić narty. Dolegliwości powróciły, kolano było opuchnięte. Niedawno jednak jasnym stał się fakt, że kontuzja Markenga to nie tylko zerwane prawie dwa lata temu więzadła, ponieważ w kolanie znaleziono torbiel, którą lekarze planują usunąć w trakcie nadchodzącego zabiegu.

Thomasowi Aasen Markengowi życzymy, przede wszystkim, wytrwałości, a także powrotu do zdrowia i sprawności. Mamy nadzieję, że operacja przebiegnie planowo i bez komplikacji!

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s