Podsumowanie FIS Cup Pań w Gerardmer – wygrana Francuzek Clair i Pagnier!

fot.: fis-ski.com

Z chłodnej Finlandii przenieśliśmy się na zachód Francji, gdzie panie rywalizowały ze sobą na skoczni w Gerardmer przed weekendem! Pagnier i Clair dominowały na treningach, i to one zwyciężyły rozegrane konkursy rangi FIS Cup. Brak Polskich skoczkiń na starcie.

W czwartek na starcie w serii próbnej poprzedzającej konkurs indywidualny pojawiło się 25 zawodniczek, z czego Polek zabrakło we francuskim Gerardmer. Skoczkinie swoje zmagania rozpoczęły z 16. belki startowej. Najlepiej w tej serii treningowej spisała się Francuzka Josephine Pagnier, która uzyskała 69 metrową odległość i wyprzedziła drugą swoją koleżankę Julię Clair (66.5 m) o 6 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się Amerykanka Nina Lussi z odległością 66 metrów.

Pełne wyniki z serii próbnej możecie znaleźć tutaj.

Pierwsza seria konkursu indywidualnego kobiet rozpoczęła się o godzinie 19:30, a skoczkinie oddały swoje skoki również z 16. belki startowej. Na półmetku najlepszą zawodniczką była Julia Clair, która skoczyła 69 metrów, wyprzedzając tym samym drugą Josephine Pagnier (69 m), która do liderki traciła już 2.5 punkta. Za nimi uplasowała się Japonka Yuka Seto (69 m), a pierwszą piątkę dopełniły Nina Lussi (64 m) oraz Lexane Durand Poudret (64 m). Finalnie to Josephine Pagnier została zwyciężczynią czwartkowego konkursu, oddając skok na 71.5 metra. Na drugim miejscu wylądowała Julia Clair, skacząc już o 4 metry bliżej od koleżanki z kadry i przegrywając z nią o 7.6 punktów. Japonka Yuka Seto (68.5 m) utrzymała swoją pozycję z pierwszej serii, w związku z tym to ona znalazła się na ostatnim miejscu podium. Do najlepszej dziesiątki weszły jeszcze Nina Lussi (67 m), Lexane Durand Poudret (63.5 m), Annika Belshaw (62 m), Emma Rougeron (63 m), Oceane Avocat Gros (62 m), Martina Ambrosi (62 m) oraz Camilla Henni Comazzi (60 m).

Pełne wyniki z konkursu indywidualnego możecie znaleźć tutaj.

W piątkowej serii próbnej na starcie znalazły się 24 zawodniczki. Trening ponownie został przeprowadzony z 16. belki startowej. Tym razem to Julia Clair okazała się najlepsza w tej serii, oddając skok na odległość 67.5 metra. Tuż za Francuzką umiejscowiła się jej koleżanka Josephine Pagnier (67 m), natomiast najlepszą trójkę dopełniła Yuka Seto, która skoczyła 64.5 metra, tracąc do triumfatorki 7.2 punkty. Camilla Henni Comazzi (63.5 m) oraz Annika Belshaw (62 m) uplasowały się kolejno na 4. i 5. miejscu.

Pełne wyniki z serii próbnej możecie znaleźć tutaj.

Dzisiejszy konkurs indywidualny FIS Cup pań zaczął się o godzinie 11:00, niedługo po zakończeniu serii treningowej. Belka startowa została zmieniona na 14., a konkurs przebiegł szybko i bezproblemowo. Pierwsza seria konkursu należała do Julii Clair (69.5 m), a za nią znalazła się Josephine Pagnier z odległością 68.5 metra. Trójkę dopełniła Yuka Seto (68 m), która traciła już do liderki 7.6 punktów. Piątkowy poranek okazał się szczęśliwy dla Julii Clair, która sięgnęła dzisiaj po zwycięstwo po długiej walce ze swoją koleżanką. Francuzka wylądowała na 69 metrze, dzięki czemu wyprzedziła drugą Japonke Yuke Seto (69 m) o aż 10.6 punktów i trzecią Josephine Pagnier (67 m). Za podium wskoczyły kolejno Martina Ambrosi (62.5 m), Camilla Henni Comazzi (68 m), Emma Rougeron (63.5 m), Oceane Avocat Gros (59.5 m), Lexane Durand Poudret (61.5 m), Annika Belshaw (62 m) oraz Nina Lussi (54 m).

Pełne wyniki z konkursu indywidualnego możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s