Letnie Grand Prix w Rasnovie odwołane!

fot.: skisprungschanzen.com

Zaledwie tydzień po rozegraniu zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego pań i panów, rumuńscy organizatorzy poinformowali o odwołaniu zawodów rangi Letniej Grand Prix. Zawody w Rumunii miały się odbyć w połowie września.

Organizatorzy poinformowali, iż zaplanowane na 17-19 września zawody Letniej Grand Prix musiały zostać odwołane z powodów organizacyjnych. Niespełna tydzień wcześniej, w dniach 21-22 sierpnia na skoczni Trambulina Valea Cărbunării rozegrane zostały zawody Pucharu Kontynentalnego, w których udział wzięli reprezentanci Polski. W czasie tych zawodów zostały wykryte po raz pierwszy w sezonie letnim pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-COV-2 wśród zawodników reprezentacji Turcji i Japonii.

W Rasnovie o punkty w cyklu Letniej Grand Prix mieli walczyć panowie. W dniach 18 i 19 września miały się odbyć dwa konkursy indywidualne. Po odwołaniu rumuńskich zawodów do końca cyklu u panów pozostały dwa konkursy indywidualne w Szczuczyńsku (04-05 września), oraz po jednym konkursie indywidualnym w Czajkowskim (11-12 września, 12 września odbędzie się konkurs drużyn mieszanych), Hinzenbach (25 września) i Klingenthal (02 października). Obecnie liderem cyklu jest Austriak Jan Hörl, który uzbierał 196 punktów, zaś drugie i trzecie miejsce zajmują Polacy – Jakub Wolny (185 punktów) i Dawid Kubacki (160 punktów).

Nie wiadomo jeszcze, czy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) uda się znaleźć uda się znaleźć zastępstwo za odwołane zawody.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s