Z wizytą w Kamilandzie + konkurs!

W lipcu bieżącego roku świat skoków obiegła informacja – Kamil Stoch otworzył swoją galerię trofeów, aby fani nie skoków narciarskich mieli możliwość zwiedzenia mini muzeum i obejrzenia trofeów skoczka na własne oczy. Nasza redakcja postanowiła podzielić się z czytelnikami krótką wizytą w Kamilandzie!

Jak się okazało, „Kamiland. Historia Kamila Stocha” to nie tylko trofea i medale – to także setki zdjęć Kamila, artykułów na jego temat, oraz wiele, wiele innych niespodzianek. Cała wystawa podzielona jest na siedem sal ekspozycyjnych, a każda z nich skrywa inne wspomnienia Kamila. Pierwszą z nich jest sala Service Room, gdzie możemy zobaczyć, jak wygląda szatnia zawodników. Kolejną salą jest Pokój Drewniany – tam fani skoków narciarskich będą mogli przyjrzeć się początkom kariery polskiego zawodnika. Znajdują się tam m.in. pierwsza trofea Kamila, oraz wszystkie medale i nagrody zdobyte do 2005 roku. Sam pokój został odwzorowany na podobieństwo pokoju, w którym Polak spędzał dzieciństwo.

Pokój Diamentowy to czas, kiedy reprezentant Polski szlifował swoją formę – tutaj zobaczyć można wszystkie medale oraz nagrody zdobyte przez Stocha (również te za osiągnięcia drużynowe) w latach 2006-2013.

Następny w kolejce czeka Pokój Teatralny, czyli złoty sezon 2014 polskiego orła. Tam znaleźć możemy wspomnienia Stocha z pamiętnego sezonu 2013/14, kiedy w marcu w rękach Polaka pojawiła się Kryształowa Kula, oraz złota olimpijskie z Soczi. Po triumfie Kamila w Pucharze Świata nadchodzą lata 2015-2017, a z nimi pierwszy Złoty Orzeł za triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Wszystkie trofea z tych lat znaleźć można w Pokoju Leśnym.

Kolejna sala ekspozycyjna nazwana została Pokojem Kosmicznym. Wcale nas to nie dziwi, w latach 2018-2020, Kamil wraz ze swoją formą wyskoczyli w kosmos! Złoto i brąz olimpijski, dwa wygrane Turnieje Czterech skoczni, podwójny triumf w Turnieju Raw Air, triumf podczas Willingen Six 2018, kolejny triumf podczas Planica 7 2018 i wiele, wiele innych. A Kamil dopiero się rozkręca!

Ostatni pokój na trasie Kamilandu to Pokój Klubowy. Tam znaleźć można nie tylko trofea Kamila, ale także pozostałych skoczków klubu Eve-nement Zakopane!

KONKURS!

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania będą rzeczy z Kamilandu!

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s