Letni COC Panów w Rasnovie – Mika Schwann wygrywa, Juroszek szósty

Niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie padł łupem reprezentanta Austrii. Na podium stanęli także Manuel Fettner i Andrew Urlaub.

Rywalizację panów poprzedziła seria próbna, która rozegrana została z 23 belki startowej. Wzięło w niej udział 53 zawodników, a jako pierwszy skok oddał reprezentant Rumunii, Moise Alexandru Folea. Ostatecznie, w serię próbną zdominował Manuel Fettner (94.5 m). Drugi był Mika Schwann (94 m), a trzeci Andrii Vaskul (94.5 m). Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek, oddał próbę na 91 metrów.

Pierwsza seria konkursowa przeprowadzona została z 24 i 25 belki startowej, a wystartowało w niej 54 zawodników, w tym 6 Polaków. Na półmetku rywalizacji prowadził Mika Schwann, który po skoku na 98 m wyprzedził drugiego Manuela Fettnera (97 m) o 2.5 punktu. Trzeci był Maximilian Steiner (96.5 m). Do serii finałowej awansował jedynie jeden z biało-czerwonych, Kacper Juroszek.

Seria finałowa, podobnie jak pierwsza seria, odbyła się bez większych trudności, a zawodnicy oddawali skoki z 25 belki startowej. Finalnie, najlepszym zawodnikiem z niedzielnym konkursie okazał się Mika Schwann (98 m/ 94.5 m). Drugi był Manuel Fettner (97 m/ 95 m), a trzeci Andrew Urlaub (94.5 m/ 96 m). Tuż za podium znaleźli się Fredrik Villumstad i Ulrich Wohlgenannt, a czołową dziesiątkę dopełnili Kacper Juroszek, David Haagen, Maximilian Steiner, Jernej Presecnik oraz Marcel Strzinar.

Polacy spisali się dziś następująco:
6. Kacper Juroszek (95 m/ 93 m)
32. Adam Niżnik (87 m)
33. Klemens Joniak (86 m)
38. Jarosław Krzak (86 m)
38. Szymon Zapotoczny (85 m)
41. Mateusz Gruszka (84 m)

Pełne wyniki dzisiejszej rywalizacji znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s