Letni COC Pań w Rasnovie – Jerneja Brecl wygrywa niedzielny konkurs, Joanna Szwab na podium

fot. FIS

Za nami drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań w rumuńskim Rasnovie, który zakończył się triumfem Słowenki. Na podium stanęły także Bing Dong oraz Joanna Szwab.

Niedzielną rywalizację pań poprzedziła seria próbna, która rozegrana została z 33 belki startowej (31 belka dla jednej z reprezentantek Chin). Rozpoczęła się ona skokiem reprezentantki gospodarzy – Maria Daria Chindris skoczyła na odległość 74.5 m. Ostatecznie, najlepsza w serii próbnej była Liangyao Wang (95 m). Tuż po niej znalazły się Qingyue Peng (89 m) oraz Jerneja Brecl (92 m). Najlepsza z Polek, Joanna Szwab, oddała skok na 86 m, co pozwoliło jej zająć 8 miejsce.

Pierwsza seria konkursowa, podobnie jak seria próbna, przeprowadzona została z 33 belki startowej. Pogoda była dość sprzyjająca, dzięki czemu zawodniczki uniknęły tańca z belkami, a sama pierwsza seria przebiegła bez większych zakłóceń. Jermeja Brecl po skoku na odległość 92.5 m zapewniła sobie prowadzenie na półmetku, wyprzedzając Liangyao Wang (90 m), oraz Qingyue Peng (88 m). Na starcie znalazło się dziś 37 zawodniczek, a do serii finałowej awansowały trzy Polki – Joanna Szwab (4 po pierwszej serii), Wiktoria Przybyła i Pola Beltowska. Dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon zaliczyła Samantha Macuga ze Stanów Zjednoczonych.

Seria finałowa rozpoczęła się skokiem Szwedki, Astrid Norstedt, na odległość 72 m. Ostateczny triumf w dzisiejszej rywalizacji odniosła Jerneja Brecl (92.5 m/ 95 m). Tuż za nią znalazła się Bing Dong (82 m/ 91.5 m), a na ostatnim miejscu na podium stanęła Joanna Szwab (88.5 m/ 86.5 m). Czołową dziesiątkę dopełniły Liangyao Wang, Qingyue Peng, Jerneja Repinc Zupancic, Xueyao Li, Josephin Laue, Daniela Haralambie i Julia Muehlbacher.

Polki zajęły dziś następujące miejsca:
3. Joanna Szwab (88.5 m/ 86.5 m)
24. Wiktoria Przybyła (79.5 m/ 78 m)
30. Pola Beltowska (73 m/ 58.5 m)
36. Sara Tajner (65 m)

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s