Ingebjørg Saglien Bråten kończy karierę!

zdjęcie: teamnor.no

Norweska skoczkini narciarska, medalistka mistrzostw świata seniorów i juniorów w drużynie, urodzona w 1999 roku, reprezentantka klubu Etnedal Skilag- Ingebjørg Saglien Bråten ogłosiła, że przyszedł czas, by odwiesiła narty na kołek.

„Choć chciałbym osiągnąć jeszcze więcej, to jednocześnie cieszę się z tego, co udało mi się zrobić!”- pisze dwudziestojednoletnia Ingebjørg na swoim profilu na Instagramie. To właśnie na tej platformie Norweżka ogłosiła zakończenie swojej sportowej kariery. Młoda skoczkini w sezonie 2018/2019 była nazywana przez niektórych przyszłością skoków kobiet w Norwegii. Kolejny sezon jednak nie był już aż taki fenomenalny, bowiem w lutym 2020 Saglien Bråten zaliczyła niefortunny upadek na skoczni, który poskutkował znacznym urazem- wstrząsem mózgu.

Jeszcze na początku tego roku Norweżka mówiła otwarcie o tym, że chciałaby wrócić do skoków. Została jednak zdiagnozowana całkiem niedawno i zmaga się z Zespołem cerebrastenicznym- zespołem powstrząsowym, a do tego sytuacja pandemiczna krzyżowała przez cały czas plany na powrót na skocznie. Stąd, między innymi, decyzja zawodniczki o zakończeniu kariery.

„Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy uwierzyli we mnie jako skoczkinię narciarską ❤️Wielkie dzięki wszystkim, którzy mnie dopingowali! I dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie finansowo!”- podsumowała Ingebjørg Saglien Bråten.

Pełen post informujący o zakończeniu kariery:

źródło: Instagram, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s