LGP Pań we Frensztacie – Sara Takanashi wygrywa konkurs z rekordem skoczni!

fot.: fis-ski.com

Po zawodach na dużej skoczni w Courchevel rywalizacja Pań przeniosła się do Frenštátu, gdzie zawodniczki walczyły nie tylko o punkty Letniej Grand Prix, ale także o kwalifikację olimpijską. Na obiekcie Areal Horečky najlepiej poradziła sobie Sara Takanashi, która wyprzedziła Nozomi Maruyamę i Silje Opseth.

Zawody pań rozpoczęły się z belki ustawionej na 18. stopniu. Zmaganiom najlepszych zawodniczek towarzyszyły również silne podmuchy wiatru, które osiągały moc od 0.3 m/s pod naty po nawet 1.5 m/s. Pomimo sprzyjających warunków, wiele zawodniczek miało problemy z oddaniem skoku za punkt konstrukcyjny obiektu, który usytuowany jest na 95. metrze. Liderka cyklu LGP, Ursa Bogataj, jako jedyna oddawała swój skok z niekorzystnym wiatrem wiejącym z tyłu skoczni. Z tego też względu Słowenka skoczyła zaledwie 86.5 m, co pozwoliło jej zająć 8. pozycję. Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła Sara Takanashi, która oddała skok na 101.5 m. Tuż za utytuowaną Japonką znalazły się Nika Kriznar (99 m) oraz Nozomi Maruyama (96.5 m). Awans do serii finałowej wywalczyły również dwie chińskie skoczkinie – Liangyao Wang oraz Qingyue Peng. Dla obu z nich były to pierwsze zmagania w zawodach najwyższej rangi.

Jedyna reprezentantka Polski, która wywalczyła prawo startu w niedzielnym konkursie, Anna Twardosz, zakończyła zmagania na 34. miejscu.

W serii finałowej zawodniczki również oddawały swoje próby z belki nr. 18. W drugiej serii zmagań warunki nie były już tak łaskawe i zawodniczki często musiały skakać przy minimalnych podmuchach pod narty bądź przy tylnym wietrze. Mimo niesprzyjających warunków, wielu zawodniczkom udawało się oddawać próby w okolicach 90. metra. Liderka cyklu, Ursa Bogataj, w finałowej serii skoczyła 93 m. Próba ta pozwoliła Słowence awansować o dwie pozycje. Dalekimi lotami popisały się zawodniczki zajmujące miejsca na podium. Sara Takanashi, która drugiego dnia rywalizacji w Wiśle zaliczyła upadek, w drugiej skoczyła 104.5 m, bijąc kobiecy rekord skoczni, który wcześniej należał do Niki Kriznar (104 m) oraz śrubując swój własny rekord w ilości wygranych konkursów cyklu Letniej Grand Prix (26). Drugie miejsce w konkursie wywalczyła Nozomi Maruyama (96.5 m, 103 m), a trzecie Silje Opseth (96 m, 100 m).

Pełne wyniki rywalizacji możecie znaleźć tutaj: https://medias3.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3744/2022JP3744RL.pdf

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “LGP Pań we Frensztacie – Sara Takanashi wygrywa konkurs z rekordem skoczni!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s