LGP Pań we Frensztacie – treningi dla Bogataj i Kriznar!

Dzisiaj ponownie zawitaliśmy do Czech; tym razem to panie zmierzą się na czeskim kompleksie skoczni Areal Horecky. Za nami już serie treningowe poprzedzające kwalifikacje Letniego Grand Prix, w której to Bogataj i Kriznar okazały się najlepsze! Avvakumova i Maruyama tuż za nimi.

Sobotnie popołudnie rozpoczęło się od triumfu Ursy Bogataj w pierwszej serii treningowej! Na starcie pojawiło się 69 zawodniczek, a trening zaczął się z 20. belki startowej która została później podniesiona, a z niej jako pierwsza skoczyła nasza reprezentantka Kamila Karpiel, uzyskując 73.5 metra na skoczni o rozmiarze 106 metrów. Jednak to Ursa Bogataj wyprzedziła wszystkich, skacząc 95.5 metra i wygrywając z Rosjanką Iriną Avvakumova o 5.2 punkty. Na trzecim miejscu znalazła się Nika Kriznar z odległością 90 metrów i tracąc do liderki już 8 punktów. Pierwszą piątkę dopełniły Kaori Iwabuchi (93 m) oraz Jerneja Brecl (91 m). Polskie skoczkinie zajęły kolejno miejsca:

19. Nicole Konderla (81 m)
33. Kinga Rajda (74 m)
33. Joanna Szwab (76 m)
39. Kamila Karpiel (73.5 m)
52. Anna Twardosz (68.5 m)

Druga seria treningowa została rozegrana również z 20. belki startowej, a seria ta należała do Niki Kriznar, która uzyskała 98 metrową odległość. Ursa Bogataj (96 m) uplasowała się tuż za swoją koleżanką, tracąc do niej 0.7 punktów, a podium dopełniła Nozomi Maruyama (95.5 m). Do pierwszej piątki weszły jeszcze Irina Avvakumova (90.5 m) oraz Yuki Ito (89 m). Nasze reprezentantki znalazły się na następujących lokatach:

22. Nicole Konderla (82.5 m)
41. Kamila Karpiel (69.5 m)
42. Joanna Szwab (69 m)
56. Anna Twardosz (67.5 m)

Kinga Rajda nie wystartowała w drugim treningu.

Kwalifikacje przed niedzielnym konkursem Letniego Grand Prix pań już o godzinie 18.

Pełne wyniki treningów znajdziecie tutaj.

Źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s