Letni COC Panów we Frensztacie – Schwann zwycięzcą konkursu!

Już w sobotni poranek rozpoczęły się zmagania na skoczni w czeskim Frensztacie! Wzięło w nich udział 71 zawodników, Andreas Schuler okazał się najlepszy w serii próbnej, natomiast w konkursie indywidualnym zwycięzcą został Mika Schwann. Zapraszamy na relację z zawodów!

Seria próbna poprzedzająca dzisiejszy konkurs indywidualny została rozegrana z 15. belki startowej i jako pierwszy skoczył z niej Radek Selcer, uzyskując 84 metry na 106-metrowym czeskim obiekcie. Najlepszy występ zaliczył Szwajcar Andreas Schuler, który skoczył 104 metry i wyprzedził drugiego Austriaka Markusa Rupitscha (104 m) o 1.8 punktów. Podium uzupełnił niemiecki skoczek – Philipp Raimund, skacząc 100 metrów i tracąc już 4.4 punktu do lidera. Do pierwszej piątki weszło dwóch Niemców – David Siegel (101 m) oraz Luca Roth (99 m). Ponadto w najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jernej Presecnik (99 m), Andrew Urlaub (98 m), Clemens Leitner (98.5 m), Markus Mueller (98.5 m) i Eetu Nousiainen (99 m). Polacy nie wystartowali w serii treningowej, a Szwajcar Yanick Wasser nie został dopuszczony do startu ze względu na nieprzepisowy kombinezon, w związku z tym nie wziął on udziału w dzisiejszym konkursie.

Pełne wyniki z serii próbnej możecie znaleźć tutaj.

Sobotni konkurs indywidualny Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie rozpoczął się już niedługo po zakończeniu serii próbnej. Czeski skoczek Radek Selcer jako pierwszy skoczył z 15. belki startowej i uzyskał 83.5 metrową odległość przy korzystnym wietrze. Liderem po przedłużającej się przez wiatr pierwszej serii został Austriak Mika Schwann, skacząc na 104.5 metra i wyprzedzając o 2.4 punktu najlepszego z Polaków – Macieja Kota (106 m), a tuż za nim znalazł się Markus Mueller (104 m), tracąc do pierwszego miejsca już 3.3 punktu. Viktor Polasek (101.5 m) oraz Cestmir Kozisek (104 m) zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce, a do najlepszej dziesiątki dołączyli jeszcze Clemens Leitner (102 m), Robin Pedersen (100.5 m), Tomasz Pilch (100 m), Kevin Maltsev (101 m) i Thomas Lackner (100 m). Nasi reprezentanci po pierwszej serii konkursu uplasowali się na następujących lokatach:

2. Maciej Kot (106 m)
8. Tomasz Pilch (100 m)
11. Paweł Wąsek (100.5 m)
18. Kacper Juroszek (98.5 m)
47. Jarosław Krzak (91.5 m)

Jarosław Krzak niestety nie zakwalifikował się do drugiej serii konkursu.

Finałowa seria dzisiejszego konkursu zakończyła się triumfalnie dla Austriaka. Seria została rozegrana również z 15. belki startowej, a jedenastu zawodników przekroczyło 100 metr. Mika Schwann został zwycięzcą tego konkursu, oddając skok na odległość 102.5 metra z przewagą 7 punktów nad drugim Cestmirem Koziskiem, który skoczył tyle samo metrów. Na ostatnim miejscu podium znalazł się najlepszy dzisiaj z Polaków – Maciej Kot (99.5 m). Pierwszą piątkę uzupełnili Viktor Polasek (98.5 m) oraz Markus Mueller (96.5 m), natomiast Kevin Maltsev (101 m), Eetu Nousiainen (102.5 m), Robin Pedersen (99 m), Stefan Rainer (100.5 m), Jernej Presecnik (100.5 m) ex aequo z Kacprem Juroszkiem (106.5 m) dopełnili najlepszą dziesiątkę porannego konkursu. Polscy skoczkowie zajęli kolejno miejsca:

3. Maciej Kot (99.5 m)
10. Kacper Juroszek (106.5 m)
16. Paweł Wąsek (98 m)
20. Tomasz Pilch (96 m)

Słoweniec Masle Rok został zdyskwalifikowany w finałowej serii za nieprzepisowy kombinezon.

Pełne wyniki z konkursu indywidualnego możecie znaleźć tutaj.

Źródło: fis-ski.com