LGP w Courchevel – Kraft zwycięzcą prologu!

W sobotni poranek ruszył prolog do dzisiejszego konkursu we francuskim Courchevel! Stefan Kraft okazał się dziś najlepszy, Schiffner i Ammann tuż za Austriakiem. Wszyscy Polacy wystartują w konkursie.

Na kompleksie skoczni narciarskich Tremplin du Praz odbył się prolog, a na jego starcie pojawiło się 50 zawodników, w związku z tym planowane na początku kwalifikacje zostały zastąpione właśnie prologiem.

Zawodnicy rozpoczęli prolog z 11 belki startowej, a jako pierwszy z niej skoczył Alessandro Batby uzyskując odległość 82 metrów. Finalnie zwycięzcą dzisiejszego prologu, jak i treningów został Stefan Kraft skacząc na 129 metr i wyprzedzając drugiego swojego kolegę Markusa Schiffnera (131 m) o 2.4 punktów. Tuż za Austriakami znalazł się Szwajcar Simon Ammann z odległością 130 metrów. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

7. Klemens Murańka (126 m)
11. Stefan Hula (127 m)
13. Jakub Wolny (123.5 m)
39. Andrzej Stękała (103.5 m)
42. Maciej Kot (101.5 m)
43. Paweł Wąsek (100.5 m)

Wszyscy zawodnicy wystąpią w dzisiejszym indywidualnym konkursie, który odbędzie się o godzinie 18:00. Seria próbna już o godzinie 16:50.

Link do pełnych wyników prologu możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna.