LGP w Courchevel: Kraft zwycięża, dwóch Szwajcarów dopełnia podium.

W sobotnie popołudnie na skoczni we francuskim Courchevel odbyły się zawody mężczyzn. Zwyciężył w nich Stefan Kraft, który wrócił na skocznię do rywalizacji międzynarodowej. Podium uzupełnili Gregor Deschwandem oraz Simon Ammann

Rywalizacje rozpoczęto z dwunastej belki startowej, zmieniano ją jednakże kilkukrotnie, podwyższając ją nawet do numeru 18. W drugiej serii zawodnicy głównie skakali z belki szesnastej. Zawody wygrał Stefan Kraft, po dwóch skokach na 129 metr. Na drugiej pozycji uplasował się Gregor Deschwanden oddając próby na 128 metr oraz 131,5 metra. Podium uzupełnił Simon Ammann które dwukrotnie osiągnął odległość 133 metrów.

Najlepszym z Polaków był Jakub Wolny, który zajął 5. miejsce (123 m oraz 134 m). Maciej Kot (130.5 m oraz 124.5 m) był ósmy, a pozycje niżej zajął Klemens Murańka (121.5 m oraz 125 m). Andrzej Stękała (127.5 m oraz 123.5 m) oraz Stefan Hula (120 m i 125.5 m) zajęli miejsca w drugiej dziesiątce; 11 i 14 pozycje. Jedynym Polakiem bez awansu do drugiej serii był Paweł Wąsek, którego skok na 113 metrów nie wystarczył, aby zakwalifikować się do finału.

Pełne wyniki

źródło:informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s