Zawody kobiet odbywające się w tym tygodniu we Francji właśnie dobiegły końca. Najbardziej skuteczną zawodniczką okazała się Ursa Bogataj.

Pierwsza seria przyniosła kolejny sukces Marity Kramer, która skacząc z 19. belki skoczyła 124 metry. 3.5 punktu za nią uplasowała się Ursa Bogataj, która przy mocniejszym wietrze uzyskała wynik o metr lepszy od Austriaczki. Trzecia pozycja przypadła kolejnej ze Słowenek. Nika Kriznar oddała skok na 121.5 m i zamknęła ścisłą czołówkę pierwszej serii ocenianej.

Seria finałowa zakończyła się triumfem Słoweńskiej skoczkini, Ursy Bogataj, która wyprzedziła swoje rywali po próbie wylądowanej na 126.5 m. 2.4 pkt za nią uplasowała się skacząca z 20., belki Kramer. Na najniższym stopniu podium stanęła Nika Kriznar (113.5 m). Czołówkę uzupełniły dwie reprezentantki z Japonii; Kaori Iwabuchi (119 m) i Nozomi Maruyama (118,5 m).

Jedyna zawodniczka z Polski, dwudziesta druga w kwalifikacjach, Kinga Rajda (87 m/88.5 m), zakończyła zawody na 29. pozycji.

Sara Takanashi podczas skoku w serii próbnej zaliczyła upadek, przez który odpuściła start w jedynym konkursie w tym tygodniu.

Pełne wyniki konkursu znajdziecie TUTAJ.

źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “LGP Pań w Courchevel – Bogataj najlepsza w konkursie, Kramer i Kriznar na podium