Rajda, Konderla i Habdas zwycięzcami MMO w Szczyrku!

fot.: fis-ski.com

W ostatni weekend panowie oraz panie rywalizowali na skoczni w Szczyrku w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków, którego zwycięzcami zostali Jan Habdas, Kinga Rajda oraz Nicole Konderla. Zacięta walka kobiet zakończyła się podwójnym podium!

W sobotę 31 lipca odbyły się zawody MMO na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków. Na starcie zabrakło zawodników z kadry narodowej, mimo to Jan Habdas zaprezentował się niesamowicie podczas konkursu, wygrywając ostatecznie całe zawody. Członek kadry młodzieżowej w pierwszej serii uzyskał 99.5 metra, natomiast w drugiej doleciał na 103 metr, wyprzedzając tym samym Mateusza Gruszkę o 2 punkty. Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Leja (102.5 m).

Panie również mogą pochwalić się swoimi dobrymi wynikami w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków. Kinga Rajda oraz Nicole Konderla okazały się najlepsze i dzięki podobnym wynikom, obie zawodniczki znalazły się na najwyższym stopniu podium! Rajda w pierwszej rundzie skoczyła 86.5 metra, a w drugiej uzyskała już o 2.5 metra dalszą odległość. Podobne wyniki otrzymała Konderla (87.5 m oraz 88 m), w związku z tym finalną liczbę punktów panie miały taką samą. Podium uzupełniła jeszcze Kamila Karpiel (81 m i 83 m).

Na kolejnym podium w kategorii „Junior Młodszy” znaleźli się zawodnicy urodzeni w latach 2004-2005, a byli to kolejno: Marcin Wróbel (99.5 m oraz 98 m), Tymoteusz Amilkiewicz (95 m oraz 97.5 m) i Jakub Wisełka (81 m oraz 85 m)

Pełne wyniki z konkursu panów znajdziecie tutaj, z konkursu pań tutaj, a z konkursu juniorów młodszych tutaj.

Źródło: informacja własna/pzn.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s