Podsumowanie miesiąca – Lipiec 2021

Za nami już lipiec, czyli miesiąc inauguracji Letniego Grand Prix, które w tym roku miało miejsce w dniach 16-18 lipca, w dobrze nam znanej Wiśle. Z tej okazji przedstawimy Wam małe podsumowanie miesiąca, w którym to pokrótce przypomnimy, co, gdzie i kiedy miało miejsce.

Covid i pandemia nadal nieco krzyżują nam wszystkim plany, dlatego w tegorocznym lipcu miejsce miały tylko jedne zawody z cyklu LPG – te w Wiśle. W tym roku miejsce miało historyczne wydarzenie – pierwsze zawody kobiet w cyklu LGP w Wiśle. Zwyciężczynią pierwszych kwalifikacji okazała się utytułowana Japonka, Sara Takanashi, zaś oba konkursy i drugie kwalifikacje zdominowała Słowenka Ursa Bogataj. Dla młodej zawodniczki były to pierwsze w karierze wygrane. Podczas pierwszego konkursu Słowenka wyprzedziła wyżej wspomnianą Takanashi i jej rodaczkę, Nozomi Maruyamę. Dzień później, Bogataj triumfowała nad ponownie drugą Takanashi i nad Austriaczką Maritą Kramer. Takanashi ustanowiła kobiecy rekord skoczni w Wiśle (133,5 metra), jednak feralnie upadła i została zabrana do szpitala na badania. Szczęśliwie dla Japonki, skończyło się na pobieżnych obrażeniach i potłuczeniach.

Emocji dostarczyły także zawody panów. Polacy po raz kolejny zachwycili na rodzinnej skoczni. Najpierw kwalifikacje wygrał Kamil Stoch, który niestety musiał opuścić zawody ze względu na obrzęk stawu skokowego. Pierwszy konkurs indywidualny padł więc łupem Jakuba Wolnego, który na najwyższym stopniu podium stanął podobnie jak Ursa Bogataj – po raz pierwszy w karierze. Podium uzupełnili Jan Hoerl z Austrii oraz Dawid Kubacki. Drugi konkurs okraszony został triumfem ‚polskiego króla lata’ czyli Dawida Kubackiego. Polak wyprzedził Jana Hoerla i Anze Laniska.

W Kuopio odbyły się także pierwsze zawody FIS Cupu i Letniego Pucharu Kontynetalnego. W FIS Cupie pań zachwycająco zaprezentowały się Chinki, oraz Austriaczka Hannah Wiegel. U panów zaś triumf odnieśli Austriacy, w tym zdobywca pierwszego miejsca Thomas Lackner, oraz Eetu Nousiainen. Podczas COCa sukces odniosła Marija Jakowlewa, David Siegel oraz Eetu Nousiainen, reprezentant gospodarzy.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s