Ze zdrowiem Kamila Stocha wszystko idzie w dobrym kierunku

Po tym, gdy w ostatniej chwili okazało się, że Kamil Stoch jednak nie wystartuje w Wiśle ze względu na obrzęk kostki, wszyscy kibice obawiali się o zdrowie potrójnego mistrza olimpijskiego. Jednak uspokajamy; ze stanem zdrowia Kamila wszystko idzie w dobrą stronę.

Na początku lata Kamil Stoch przeszedł zabieg usunięcia narośli kostnej, co jak sam przyznawał, jest dość powszechną przypadłością wśród skoczków. Spowolniło to jednak cykl przygotowań i treningów do sezonu olimpijskiego, a jego występ na inauguracji LGP stanął pod znakiem zapytania. Stoch jednak był spragniony rywalizacji i jak sam przyznał; bardzo naciskał na szybki powrót na skocznię i występ podczas zawodów w Wiśle. Wszystko szło świetnie – wygrał kwalifikacje i nic nie wskazywało na jakiekolwiek negatywne konsekwencje operacji. Aż do sobotniego poranku. Lider naszej reprezentacji obudził się z poważnym obrzękiem na operowanym stawie skokowym i szybko okazało się, że nie będzie w stanie brać udziału ani w sobotniej, ani niedzielnej rywalizacji.

W minionym tygodniu Kamil przeszedł przez badania, w tym rezonans magnetyczny, który wykazał, że obrzęk wynikał z lekkiego przeciążenia stawu. Specjaliści zalecieli zawodnikowi krótką przerwę i wznowienie lekkiego treningu motorycznego już od poniedziałku. Jeśli wszystko pójdzie po myśli lekarzy, Stoch wróci na skocznię już na początku sierpnia, wraz z całą kadrą narodową, która przebywa obecnie na urlopie.

Źródło: Skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s