Konkursy FIS Cup w Korei odwołane!

fot. Republic of Korea from Seoul, Republic of Korea

Doszły nas słuchy, że FIS dokonał kolejnej istotnej zmiany w kalendarzu na trwający aktualnie, letni sezon skoków narciarskich, a dokładniej cyklu FIS Cup- czyli „trzecioligowych” zawodów. Odwołano zawody tego właśnie cyklu, które planowane były na 25-26 września w Korei Południowej, a dokładniej na obiekcie w Pjongczang.

W pierwszej wersji kalendarza zawodów, w trwającym sezonie, zmagania w Pjonczang miały odbyć się w sierpniu. Wpisano wówczas dwa konkursy Panów oraz dwa konkursy Pań na normalnej skoczni HS109. Oferta ta niestety została odrzucona… na chwilę po publikacji ówczesnej wersji kalendarza. Zawody przesunięto na termin 25-26 września 2021 roku.

Zawody mężczyzn, decyzją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, odwołano i przekazano do informacji publicznej wtorkowym komunikatem. Ten poprzedzony był informacją o anulowaniu zawodów kobiet, przekazanym przez Koreański Związek Narciarski kilka dni temu na swoich portalach.

Na chwilę obecną nie są znane dokładne przyczyny podjęcia decyzji o odwołaniu wrześniowych zmagań na FIS Cupie w Pjongczang. Najprawdopodobniej przyczyną tej decyzji mógł być zarówno pogorszenie sytuacji pandemicznej na przestrzeni ostatnich tygodni w Korei Południowej, lub problemy finansowe.

źródło: FIS, Korea Ski Association (ski.sports.or.kr)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s