Letni COC w Kuopio – Nousiainen zwycięża w Finlandii!

Za nami niedzielne rozgrywki drugiej ligi skoków narciarskich. Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego konkursu został Fin Eetu Nousiainen! Najwyżej z Polaków, Adam Niżnik, na 17. miejscu.

Po pierwszej serii ocenianej na prowadzenie wysunął się Mika Schwann, który oddał skok na 129.5 m. Tuż za nim uplasował się niemiecki reprezentant, Moritz Baer (123 m). Thomas Lackner, tracąc jedynie 0.5 punktu do Niemca, znalazł się na trzeciej pozycji. Do drugiej serii konkursowej awansowało dwóch Polaków.

Seria finałowa przyniosła zwycięstwo fińskiego zawodnika. Nousiainen w zawodach oddał skoki na 124 i 126.5 m, zdobywając łącznie notę równą 225.4 pkt. Tuż za nim na podium znalazło się dwóch niemieckich skoczków. Moritz Baer (123 m/122.5 m) utrzymał miejsce na drugim stopniu podium. Zawody z wyróżnieniem skończył również Philipp Raimund (122.5 m/124 m). Czołową piątkę uzupełnili Thomas Lackner oraz Andreas Schuler.

Dwóch Biało-Czerwonych podczas zawodów walczyło o punkty. Adam Niżnik, dzięki skokom na 116.5 m oraz 106 m uplasował się na 17. miejscu, a Klemens Joniak zamykał stawkę z wynikiem 147 punktów.

źródło: informacja własna