Letni COC w Kuopio- David Siegel na czele konkursu

Niemiec David Siegel odniósł zwycięstwo w inauguracyjnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn, na dużej skoczni Puijo (HS127) w Kuopio. Do serii finałowej konkursu awansowało pięciu reprezentantów Polski, a najlepszy z nich- Adam Niżnik, zajął 21. lokatę.

Pierwszą serię konkursową zdecydowanie zdominowali reprezentanci niemieckiej kadry. Liderem wówczas był Moritz Baer, który wylądował na 119 metrze oraz wyprzedził o 3,5 punktu Philippa Raimunda. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był David Siegel (118 m), ze stratą 6,2 punktu do prowadzącego Baera.

W rundzie finałowej najlepszy okazał się być David Siegel, który, skacząc na 122 metr, odniósł zwycięstwo z przewagą 1,5 punktu nad Finem Eetu Nousiainenem (114 m i 125,5 m). Moritz Baer (115 m), który wygrywał pierwszą serię tego konkursu ostatecznie skończył trzeci, przed kolegami z kadry Philippem Raimundem (w tej rundzie 118,5 m) i Justinem Lisso oraz szóstym, Austriakiem- Stefanem Rainerem. Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Szwajcar Andreas Schuler. Ósmy był Thomas Lackner z Austrii, dziewiąty Włoch Giovanni Bresadola, a dziesiątkę domknął Japończyk Shinnosuke Fujita.

Pucharowe punkty dzięki kwalifikacji do rundy finałowej zdobyło dzisiaj aż pięciu reprezentantów Polski! Na 21. lokacie uplasował się najlepszy z nich, Adam Niżnik (106 m, 110 m), a dwie lokaty niżej uplasował się Klemens Joniak (100,5 m, 108 m). 27 był Kacper Juroszek (95 m i 102,5 m), który wyprzedził o jedną pozycję Jana Habdasa (102,5 m i 99 m) i o dwie Arkadiusza Jojkę (99 m i 99,5 m). Na 37. pozycji, bez kwalifikacji do 2. serii, rywalizację zakończył Mateusz Gruszka (94 m).

Pełne wyniki TUTAJ.

Źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s