Letni COC Pań w Kuopio- Shao najlepsza w pierwszym konkursie, Karpiel jedenasta!

zdj. PZN

Chinka Birun Shao zwyciężyła w pierwszym sobotniego konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań, który miał miejsce w fińskim Kuopio, na skoczni Puijo o rozmiarze HS100. Najlepsza z Polek, Kamila Karpiel, zajęła jedenaste miejsce.

Po pierwszej serii w konkursie prowadziła Rosjanka Marija Jakowlewa, po swoim skoku na 98 metr. Reprezentantka Rosji wyprzedzała o 0,4 punktu Julię Muehlbacher (94 m), a o 6,9 pkt. Birun Shao (91 m). Czwartą lokatę zajęła natomiast Hannah Wiegele (86,5 m), piątą Ping Zeng (87,5 m), a czołową szóstkę zamknęła Kurumi Ichinohe (90 m).

Do drugiej serii konkursowej awansowała tylko jedna z reprezentantek Polski- Kamila Karpiel, która po skoku na 90 metr zajmowała jedenastą lokatę, zaliczyła ona również upadek. Udział w zawodach po 1. serii zakończyły Polki Natalia Słowik (56,5 m, 32. lokata) i Pola Bełtowska (59 m, 33. lokata).

W finałowej serii rywalki pokonała jednak Chinka Birun Shao! „Odleciała” ona wówczas aż na 95. metr i ostatecznie wygrała w zawodach Pucharu Kontynetalnego nad Julią Muehlbacher (84,5 m) o 8,6 punkta!

Liderka po pierwszej serii, Jakowlewa (82,5 m, z obniżonej o dwa stopnie w stosunku do rywalek belki), ostatecznie zawody zakończyła na trzeciej lokacie- wyprzedzając jednocześnie Xueyao Li (95 m), Hannah Wiegele (84 m) i Anastasiję Subotiną (85 m). Najlepsza z Naszych reprezentantek, Kamila Karpiel, w drugiej serii wylądowała na 83. metrze i zakończyła zawody na jedenastym miejscu.

Pełne wyniki można sprawdzić tutaj: https://medias3.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3739/2022JP3739RL.pdf

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s