Letni COC Pań w Kuopio- Jakowlewa wygrywa drugi konkurs, dwie Polki w finale

Marija Jakowlewa wygrała drugi, rozegrany dziś, konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań, na skoczni w Kuopio! Druga była Julia Muehlbacher, a podium uzupełniła Kurui Ichinohe. Awans do finału wywalczyły tym razem dwie Polki- Kamila Karpiel, oraz Pola Bełtowska.

W pierwszej serii konkursu, najdalej udało się doskoczyć Mariji Jakowlewej- wylądowała ona na 97 metrze i prowadziła w tej serii z przewagą 6,3 punktu nad Julią Muehlbacher, która oddała próbę o odległości 94,5 m. Trzecie miejsce przypadło Kurumi Ichinohe (91,5 m), która wyprzedziła Qingyue Peng (93,5 m), Hannah Wiegele (88 m) oraz Ping Zeng (87,5 m).

Do rundy finałowej tego konkursu awansowały dwie reprezentantki Polski. 23. miejsce zajmowała po pierwszej serii Kamila Karpiel (66,5 m), a 33 na półmetku była Nasza reprezentantka Pola Bełtowska (60,5 m), która tym samym, kwalifikując się do finału konkursu i zdobywając jednocześnie w nim punkty, wywalczyła sobie prawo startu w zawodach Pucharu Świata i Letniego Grand Prix! Ogromne gratulacje dla Poli z Naszej strony. Ostatnia z Polek, Natalia Słowik, zakończyła konkurs na trzydziestej trzeciej pozycji, po skoku na odległość 56,5 metra.

W serii finałowej konkursu Jakowlewa pokazała swoją dominację i podkreśliła zasłużone zwycięstwo skokiem na odległość 93,5 metra! Rosjanka wygrała z Julią Muehlbacher (93 m) przewagą aż 8,1 punkta. Na najniższym stopniu, obok Rosjanki i Austriaczki, na podium stanęła Kurumi Ichinohe (93,5 m), a tuż za nią znalazły się Hannah Wiegele (91 m), Bing Dong (90,5 m) iQingyue Peng (86 m). Na 21. pozycji konkurs zakończyła Kamila Karpiel (75 m), a Pola Bełtowska była 30. (59,5 m).

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego po dwóch rozegranych konkursach wspólnie dominują Marija Jakowlewa oraz Julia Muehlbacher (po 160 pkt.). Trzecie miejsce przypada triumfatorce pierwszego konkursu, Birun Shao (136 pkt.). Polka Kamila Karpiel z dorobkiem 34 punktów zajmuje trzynastą lokatę! Następne zawody Letniego COC Pań zostaną rozegrane w dniach 21-22 sierpnia, w Rasnovie.